onur_dt
onur_dt (üye)
İzmir / Amatör

A95 Ve Cf Ultra 2

yeni a95aldım hafiza kartı almak istiyorum sandiskin 512mblık cf ultra 2 kartını 107milyona buldum.bu kartın makineyle uyumlu olup olmadığını bilmiyorum.bu kartla nasıl bir performans alırım normal cflerden ne kadar daha hızlı?

Tarih: 26 Şubat 2005, 21:04 - İp: yok
fisheye
fisheye (üye)
Ankara / Amatör

slm onur,
ben daha a95 almadım aalcam umarım en kısa zamanda
epey bi araştırdım ama
cf 2 kartlar uyumlu değil galiba,çünkü özelliklerini okurken bazı sitelerde kartın özelliği cf 1 yazıyodu
by by

Tarih: 3 Mart 2005, 03:39 - İp: yok
evreseli
evreseli (üye)
İstanbul / Amatör

onur dt

cf ultra 2 nin kullanılabilir olması lazım.Bu sadece sandiskin bir modeli diğer cf lerden sadece hız olarak farkı var(3.5 kat hızlı)
Kullanamayacağın tip 2. forumda geçmiş dönem yazılanlara bir göz atabilirsen daha tatmin edici cevap alabilirsin.

#evreseli' tarafından 06.03.2005 06:25:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mart 2005, 06:23 - İp: yok
fisheye
fisheye (üye)
Ankara / Amatör

kusura bakma onur yanlış yazdım yukarda onu düzeltim.sandisk cf ultraII kullanılabiliyo,sadece cf kartın iki çeşidi var type 1 ve type2.Type2 olan kullanılmıyo.

Tarih: 7 Mart 2005, 00:10 - İp: yok
digimania
digimania (üye)
Ankara / Amatör

Bende lexarın 512mb 80xlik modeliyle 1gb 8x yada 12x modeli aradında kaldım lexar 80xi 92 ytlye buldum. Herhalde bunlar A95le uyumludur benimde bir seçim yapmam lazım . Acaba lexarla sandisk arasında kalite açısında çok fark var mıdır ki ?
Birde 80x A95 için çok gereklimi onu merak ediyorum tabii

Tarih: 7 Mart 2005, 00:30 - İp: yok
digimania
digimania (üye)
Ankara / Amatör

Hekimaydın arkadaşım bu adrese bir bak istersen http://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/listele.php?s=ztBAVlyHFJKwqfE0phBX&no=121

Tarih: 9 Mart 2005, 19:49 - İp: yok
hekimaydin
hekimaydin (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın digimania,

Bu linki benim rakamımın yüksek olduğunu düşünerek verdiniz sanıyorum. Verdiğiniz linki kontrol ettim. Muadil olarak Twinmos un 70x lik 1GB ürünü listelenmiş, ama stokta yok görünüyor. Başka da muadil bir ürün görmedim. Bu ürün (Twinmos) için 103 USD + KDV fiyatı uygun gerçekten, ama stokta yok görünüyor. Bu durumda birincisi ürün stoklara girdiği zaman rakamın değişeceğini düşünüyorum ben, yani bu rakamların manipülasyon olduğunu düşünüyorum. Çünkü stokta bulunmayan bir ürün için indirim işareti konulmuş. İkincisi de iki marka arasında gömlek farkı da var bence.

Bu nedenle binim rakamımın normal olduğunu düşünüyorum ve satıldı zaten. Ben de Sandisk 1GB CF ultraII yi Doğubank'ta 200 YTL ye görmüştüm. Ben onunla mukayese ederek hareket ettim. Yine de piyasa koşullarını izlememize katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Selamlar

A.Hekim AYDIN

Tarih: 10 Mart 2005, 01:23 - İp: yok
digimania
digimania (üye)
Ankara / Amatör

İlk önce hayırlı olsun diyorum
Maalesef verdiğim link yanlışmış şimdi farkettim. Linke tıkladıktan sonra yukarıdan lexarı seçince sizin sattığınız kartın aynısı 166ytl olarak gözüküyor. Evet stokta yok fakat gelince ne kadar fiyat değişebilir ki ? Mavi bilgisayarın fiyatları çoğu yere göre uygundur ayrıca. İlginize teşeşkürler

Tarih: 10 Mart 2005, 20:15 - İp: yok
  • 1