xphh
xphh (üye)
Zonguldak / Meraklı

(a 95 E) Cf Kart Kullananlardan Yrd

Canon a 95 e hafıza kartı almayı düşünüyorum.Yüksek kapasiteli kartlar makineyi yavaşlatırmı?ben 512 mb lık düşünüyorum,daha yüksekte olabi
lir mi? . Özellikle önereceğiniz bir marka var mı?
YArdımlarınız için şimdiden teşekkürler!!

Tarih: 21 Haziran 2005, 00:40 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam xphh..
yuksek kapasiteli kartlar aslinda bir parca 512mb ve 1gb'lik kartlara gore yavas oluyorlar.. ama bundaki asil etken kartin hizli yazip yazamamasidir.. yani ayni harddisk'lerde oldugu gibi; 7200rpm'lik bir hardrive ne kadar cok kapasiteye sahip olursa olsun 5400rpm'lik bir harddisk'den daha hizli yazar daha hizli okur.. hafiza kartlarinda da olay benzeri.. almisken bence 512mb'lik bir kart al.. cunku makinen bir jpeg fotografi icin 1300kb harciyor, yani yaklasik 400 fotograf cekebileceksin.. o da yeterli olur bence.. ama video kaydetme isinde de kullanacagim dersen ne kadar buyuk olursa o kadar iyi.. ama sanirim canon A95'de de maksimum 30sn veya 3 dakika kaydedebilirsin en fazla.. yani o kadar da kullanmayacaksan.. ihtiyacin olursa bir tane daha 512mb'lik bir kart alirsin; zaten kart degistirmek cok kolay.. biterse digerini takarsin.

Tarih: 30 Haziran 2005, 12:40 - İp: yok
xphh
xphh (üye)
Zonguldak / Meraklı

teşekkür ediyorum dadanagast,
Bu sorumdan sonra dpreview.com adresinde a95 le ilgili makaleyi okudum,eğer yanlış anlamadıysam bu makinede hızlı cf kart kullanmanın pek avantajı yokmuş,
onun için bascuda da kingston marka 512 kart buldum(hızlı olanlardan değil) 63ytl ye bu kart nasıl?

Tarih: 30 Haziran 2005, 22:38 - İp: yok
  • 1