a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yurtdışında Fotoğrafcılık Nasıl

yurdışında yaşayan dostalar lütfen yurtdışında fotoğrafcılıkla ilgili biraz bilgi verebilirmisiniz.
mesala dijital fotoğraf baskısı az mı cok mu? vesikalık vb südyoculuk hizmetleri nerden nerelere geldi, fiyatları ne kadar, stüdyolar artıyormu azalıyormu?

Tarih: 22 Ocak 2008, 12:06 - İp: 88.***.**2.105
a.haydar
a.haydar (üye)

yurtdışı fotoğrafcıları nerelerdesiniz

Tarih: 24 Ocak 2008, 11:58 - İp: 88.***.**6.166
kara murat
kara murat (üye)
Malatya / Stüdyo Fotoğrafçısı

bildiğim kadarıyla orasıda bizim gibi burda nasılsa ordada öyle.
vs işini sanırım muhtarlara vermişler yada verceklermiş?.çünkü orda vs lerde baya sorun yaşanıyormuş yok cepeden yok kulaklar yok gözler falan bunlar benim duyduğum yanlış'da olabilir doğruda ola bilir.
onlarında elinde kalan bir düğün fotoğrafı

Tarih: 24 Ocak 2008, 12:08 - İp: 88.***.**8.3
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Cancaner ve Eminakca , yurtdışından.. bu konuyu görmemişler demekki..

Tarih: 24 Ocak 2008, 13:21 - İp: 85.***.**1.108
demi
demi (üye)
Almanya / Stüdyo Fotoğrafçısı

BEn Almanyada yasiyorum ve Studio Fotografcilik yapiyorum.
Söyle anlatiyim: Genel olarak burda Fotografci olarak is yapmasi zor, cünkü Fotografcilarin Kalitesi git gide artiyor, yetismek cok zor gercekten. Müsterilerin istekleri Türkiyeden bence cok farki daha degisik yeni Motivler isteniliyor, Nü cok moda bu aralar mesela. Siradisi ve Kreatriv olmak sart diger Fotograficilardan önde gitmek istiyorsaniz. Vesikalik büyük bir sorun durmadan yeni yeni seyler cikiyor, yok kafa ölcüsü. Gözlerin Fotografdaki ölcüzü, cocuklar icin ayri, yetiskinler icin ayri.
Vesikalik isini "Kara murat" dedigi gibi en azindan Almanyada muhtarliklar yapmiyor ve yapamaz bence, ölculerden dolayi, problemler cikiyor.
Genel olarak KEndi Tarsinizi müsteri sevdirmeniz gerekiyor, yeni ve degis seyler sunmaniz gerekiyor, Kendi Reklamninizi yapmadan is yapamiyosnuz burda... Hersey tanitim ve Reklmama bagli.

Tarih: 24 Ocak 2008, 14:38 - İp: 62.***.**6.101
a.haydar
a.haydar (üye)

yurtdışı özelikle avrupanın bugünkü fotoğrafcılığı zamanla bizede ulaşaçağından mesleğin geleceği konnusunda fikir verebilir düşüncesindeyim
sanırım 2008 3. ceyreğinden itibaren nufus cuzdanları ve ehliyet için fotoğraf istenmeyecek

Tarih: 24 Ocak 2008, 15:52 - İp: 88.***.**6.166
kara murat
kara murat (üye)
Malatya / Stüdyo Fotoğrafçısı

sayın a.haydar sıkma canını hiç bişey olmaz bence bu meslek bitmezzz ben okadarda karamsar değilim

Tarih: 24 Ocak 2008, 16:11 - İp: 88.***.**8.3
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

olur mu öyle şey yaa bitmez bitemez bu meslek yada sanat !!

biterse ne yaparım ben? tüm geleceğimi bu mesleğe sabitledim.

Tarih: 24 Ocak 2008, 16:28 - İp: 88.***.**9.133
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Studio fotografciligi hakkinda Sayin Demi arkadasim birinci agizdan tum bilgileri vermis...Bende acizane kendi gozlemlerim dogrultusunda Digital baski hakkinda birkac sey yazayim..Digital cekim yapan kisilerin Studiolarda baski yapdirdiklarini hic sanmiyorum...bir cok kisinin evinde Digital baski aletleri mevcut,deyilse bile bir cok buyuk kucuk dukkanda insanlarin bu ihtiyaclarini karsilaya bilecegi makineler var.Sanirim Studiolar suan sadece demi arkadasimda belirtdigi gibi ozel ve vesikalik cekimlar yapiyorlar...

Tarih: 27 Ocak 2008, 01:31 - İp: 217.***.**3.133
photo dolc
photo dolc (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Merhaba arkadaslar fotograf cılık denınce neden Dıjıtal fotorafcılık akla gelıyor Almanyada elıne fotograf Maınesını alanlar ben fotograf cıyım dıyor fotografcı olmak bu kadar basıtmı ben bunu cözemedım.

Tarih: 27 Ağustos 2008, 13:36 - İp: 78.***.**0.175
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

benim bulundugum köy cok kücük bir yer, ilk baslarda tek basina basladigim fotografciliga simdilerde kurdugum redwitz türk fotografcilar dernegi altinda devam ediyoruz.
bizim yapmak istedigimiz fotografciliktan cok cevremizdeki gencleri bazi kötü ortamlardan fotograf sayesinde kurtarmak.
almanya da fotografcilik sanilandan cok daha büyük ve altyapisi genis dernekler tarafindan organize ediliyor.
bizdeki organizasyon sadece hafta sonlari yapilan grup halinde manzara ve hayatin icinden enstantanelerden ibaret.
önümüzdeki yildan itibaren 18 üyemizle birlikte avrupa turuna cikacagiz ve fotografciliga gönül veren bireysel türk fotografcilari bir cati altinda toplayip dergimizi cikarmak ve avrupada türk fotografcilarinda oldugunu duyurmak.

Tarih: 23 Eylül 2008, 18:40 - İp: 90.***.**8.55