miratcenk
miratcenk (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Toplumsal Belgeci Fotoğraf Bursu

SEDAT PEKCANATTI TOPLUMSAL BELGECİ FOTOĞRAF PROJESİ BURSU 2019

Düzeyli ve bir meramı olan toplumsal belgeci fotoğraf projelerine destek vermek, diğer şahıs ve/ya kuruluşları benzeri burslar vermek adına teşvik etmek ve merhum Sedat PEKCANATTI*’nın anısını yaşatmak amacıyla sağlanan fotoğraf bursunun karşılığı 30 cm*45 cm ebatlarındaki otuz (30) adet fotoğraf baskısından oluşmaktadır. *fotoğrafçı Cenk Mirat PEKCANATTI’nın babasıdır.

Sedat Pekcanattı Toplumsal Belgeci Fotoğraf Projesi Bursuna başvurular, 11 Mart 2019 tarihinde başlayacak ve 01 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir.

Belirtilen tarihler arasında "Instagram Çoklu Fotoğraf Yükleme" yöntemi aracılığıyla, katılımcının projesine ait 10 adet fotoğrafını #sedatpekcanattıtoplumsalbelgecifotoğrafprojesibursu2019 ve #gölgefanzin etiketleriyle Instagram akışında paylaşması gerekmektedir.

(Fotoğrafların değerlendirilebilmesi açısından 01-05 Haziran 2019 tarihleri arasında katılımcıların hesapları gizli konumunda olmamalıdır.)

İlk değerlendirmenin ardından finale kalan üç (3) projenin sahiplerinden projelerine ait yirmi (20) fotoğraf daha e-posta yoluyla talep edilecektir. Böylece fotoğrafçıların toplamda otuz (30) fotoğrafı değerlendirmeye tabi tutulmuş olacak ve nihayet 05 Haziran 2019 tarihinde burs'a hak kazanan proje ilan edilecektir.

SEDAT PEKCANATTI TOPLUMSAL BELGECİ FOTOGRAF PROJESI BURSU ŞARTNAMESİ

- Sedat Pekcanattı Toplumsal Belgeci Fotoğraf Projesi Bursuna amatör ya da profesyonel fotoğrafçılar başvuruda bulunabilirler.

- Projeyi oluşturan fotoğraflar 'siyah-beyaz' ya da 'renkli' olabilirler.

- Projeleriniz sosyal içerikli belgesel fotoğraf kriterlerine uygun olmalıdır.

- Projeyi oluşturan fotoğraflar konu bütünlüğü sağlayacak bir seri niteliği taşımalıdır.

- Gönderilen fotoğrafların tamamı katılımcı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması ihlal sebebi sayılır.

- Katılımcı fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

- Bursu kazanacak olan projenin SERGİLENMESİ, ALBÜM HALİNE GETİRİLMESİ ya da FOTOĞRAF GÖSTERİSİ OLARAK İZLEYENLERE SUNULMASI SÖZ KONUSU OLDUĞU HALLERDE; Projenin AFİŞ, BROŞÜR, ALBÜM, BASIN BÜLTENLERİNDE ve FOTOĞRAFÇININ VERECEĞİ RÖPORTAJLARDA, Sedat Pekcanattı Toplumsal Belgeci Fotoğraf Projesi Bursunca desteklendiğine dair sözlü ya da yazılı bir ibare kullanılmalıdır.

- Gölge Fanzin, gerekli görülen hallerde burs şartnamesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Bilgilerinize

#miratcenk' tarafından 12.03.2019 16:52:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mart 2019, 16:51 - İp: 94.***.**2.159