merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Öldürmeyin, Fotoğraf Çekin

“Bireysel Silahsızlanma” için bu gün İstanbul’da yürüyor insanlarımız. Türkiye’de yılda 3000 kişi can veriyor; eğlence, karşılama, kutlama yaparken, sağlıksız kafaların silahından çıkan kurşunlarla. Serseri kurşunla yaşamını yitiren masumlara rahmet, yakınlarına sabır, silahsızlanmaya ilgisiz kalanlara akıl sağlığı diliyorum.
İlk çağlarda beslenmek için avlanan, öldüren insansoyu bu avcılık ruhunu halen taşımakta. Biz fotoğraf meraklıları öldürmeyiz, ölümsüzleştiririz. Böceği, çiçeği yok etmek niye? Damadın, gelinin, çocuğun, taraftarın yaşamından daha mı değerli silah?
Burası fotoğraf sitesi, fotoğraf merakıyla hayata bağlananların ortak yeri. Size sesleniyorum ey milletvekilleri; belinize tabanca takacağınıza fotoğraf makinesi alın, silah armağan edeceğinize kamera verin: İnsan hayatından daha ucuzdur! Silahsızlanma için gereken yasa değişikliklerini yapın yoksa oy verecek kimse kalmayacak...

Tarih: 28 Eylül 2006, 14:22 - İp: 212.***.**9.161
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

katılıyorum size merson.
silahın tamamen yasaklanması çok yerinde olurdu.
avcılık da yasaklanmalı bence.
minicik kuşları öldürüyor adamlar. tüfek almak yerine foto makinesi alıp kuş fotoğrafı çekseler, bunun ne kadar zevkli bir şey olduğunu anlasalar bir daha öldürmezler aslında...

Tarih: 28 Eylül 2006, 14:48 - İp: 81.***.**4.236
fotodilan
fotodilan (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Silah sanaii alanında bir pazardır.ve kesinlik insan onlar için önemli değildir.Emperyalizm kendisine savaş pazarı bulmakla zorlanmaz . küçük silah pazarlamacılarıda bu alanda ustadırlar.Bizim gibi az gelişmiş üçüncü dünya ülkeleri bu pazarda imkanları dahilinde pazarlamacı olurlar. SİLAHSIZ BİR DÜNYA İÇİN YARINLARA UMUTLA BAKMAK DİLEĞİYLE.

Tarih: 28 Eylül 2006, 16:46 - İp: 85.***.**7.4
fotoasli09
fotoasli09 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili dostlar .ne kadar güzel yazmışsınız.İnsanlara yönelik şiddet eylemlerinin silahla yada silahsız her türlüsüne ben de karşıyım.Buffalo arkadaşımın konusunda değindiği minicik kuşları öldüren eli silahlılar zaten avcı sayılmazlar.Onlara etçi yada çevre düşmanı demek daha doğru olur çünki avcılığın kendine göre bir yaşatma felsefesi vardır.Örneğin hayvanların üreme zamanı ava gidilmez.Uçan yada kaçar avında iki fişekten fazla atan tüfekleri kullanmazlar.Amaçları ille de her ava gidildiğinde bir şeyler vurmak değildir.Eskiden usta avcılar çırak usta ilişkisiyle acemileri eğitirlerdi şimdi de eğitimlerini orman bakanlığı veriyor ve yatırılan eğitim paralarını özel avlaklar kurmak için harcamıyor bu da bir handikap.Bence keşke herkes avcılığı güzelce öğrense bu arada doğayı ve yaban yaşamını tanısa. Bence bundan daha vahim olanı etrafta temiz su kaynakları kalmıyor ve buna bağlı olarak ta yaban hayatı ve insanlar için çok zor bir gelecek bekliyor.Sulak alan projeleri acilen hayata geçirilmeli ve insanların işgal ettiği kurutulmuş göl ve gölet alanları doğaya iade edilmelidir çünki insanların geleceği temiz bir çevreye bağlıdır.Biz fotoğrafçılar da o zaman mavi suların üzerinde yüzen su kuşlarının fotoğraflarını çekebileceğiz.Temiz hava .temiz su ve tertemiz topraklar tüm insanların olsun.Hepinize saygılar...

Tarih: 30 Eylül 2006, 14:21 - İp: 88.***.**1.92
  • 1