lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

Ntv >> Ve İnsan >> O An

Arkadaşlar, NTV'de yayımlanan "Ve İnsan" programının içinde, "O An" diye, fotoğraflarla ilgili bir bölüm var (sunucunun adını şimdi hatırlayamadım). Nedense hep yabancı fotoğrafçıların eserlerini ballandırarak, anlamını anlatıyor. Oysa, bizim "Galeri"deki fotoğrafların birçoğu, bunlara beş basar Bu programla bağlantıya geçen olmadı mı? Belki beni aşar ama, bazı arkadaşların bu bağlantıyı hakettiğini düşünüyorum.

#lacimert' tarafından 13.01.2006 04:33:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Ocak 2006, 10:25 - İp: yok
vejdi
vejdi (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba;
Oğuz Haksever’in sunduğu “Ve İnsan” programındaki fotoğraflar bizim buradakiler on basmaz biraz objektif olalım oradaki fotoğrafların çoğu haber ajanslarına( national geographic, Reuters, Associated Pres …vs ) gelen fotoğraflardır ve budan çok deneyimli insanların fotoğrafları ve ayrıca konularına bakarsanız biri Pakistan depreminde, biri İran da , biri Irakta, biri Kutuplarda ……………. Bu sitedeki fotoğraflarda güzel ben kötü demiyorum ve ayrıca haber amaclı fotoğrafta göremedim ben (gözümden kacmışta olabailir )lütfen yanlış anlaşılmasın
İyi bayramlar

Tarih: 11 Ocak 2006, 11:02 - İp: 85.***.**5.218
shroom
shroom (üye)
İstanbul / Amatör

ve nickini hatırlayamadığım,bu sitenin yeni üyelerinden birinin de fotosu yayınlanmış o programda..

Tarih: 11 Ocak 2006, 15:09 - İp: 85.***.**3.186
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

sakın benim olmasın.

Tarih: 11 Ocak 2006, 20:32 - İp: 85.***.**0.162
lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

sevgili vejdi, "bizim buradakiler on basmaz biraz objektif olalım" demişsin.
Ama ben yarı-yarıya objektif olmuşum demek ki: Çünkü ben beş basar demiştim.
Şaka bir yana, dediğin doğru; haber değeri olan, haberi yorumlayan fotoğraflar onlar.
Ama, "fotoğrafçı objektiften değil, yürekten bakar" sözü doğruysa, ve bizim ülkemizde yürekten bakılacak bunca şey varken... (gerisini, ne demek istediğimi anlayan, başka biri getirsin lütfen

Tarih: 11 Ocak 2006, 21:20 - İp: 81.***.**8.181
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

www.fotofanclub.com sitesi ile bir anlaşmaları da var. orada son 24saatin en iyi fotoğraflarının bir kısmı o programda yayınlanıyor.

Tarih: 11 Ocak 2006, 22:18 - İp: 85.***.**4.113
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Benim bildiğim, bu fotoğraf o programda yayınlandı.

Tarih: 12 Ocak 2006, 00:21 - İp: 81.***.**8.46
vejdi
vejdi (üye)
Ankara / Amatör

Bakın yarı-yarıya da olsa bir bölü üste olsa dörte olsa bu gerceyi degiştirmez.....
yani şimdi o fotoğraf yürekten bakılmamış fotoğraflarmı
yapmayın lütfen ve peki zaman zaman Türkyeden görüntülerde (fotoğraflar) cıkıyor ve bunlarda yürekten cekilmiş fotoğraflar oluyor galiba

Tarih: 12 Ocak 2006, 00:23 - İp: 85.***.**5.218
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Pazartesi günü Ali Öz'ün bir fotoğrafı yayınlandı "Ve İnsanda" Ben Türkiye'den pek çok fotoğraf da gördüm o programda...

Tarih: 12 Ocak 2006, 01:31 - İp: 85.***.**4.23
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Oğuz Hakseverin programında ajanslardan geçilen günlük fotoğraflardan faydalanıyor. Dünyaca ünlü ajanslarda çalışan çok değerli fotoğrafçı dostlarımız var. Onların fotoğraflarını da görebilirsiniz "o an" ların içinde. Bu arada buradaki fotoğraflar 5 basar diyerek yanlış ve saygısız bir yorumda bulunuyorsunuz bence. O fotoğraflar çok zor şartlarda ve dünyenın en tehlikeli bölgelerinde çekiliyor.buradaki çoğu arkadaşımız bırakın öyle fotoğraf çekmeyi o coğrafyalarda gezmeyi ve o olayların içinde bile olmaya cesaret edemezler. Fotoğraf çekmek emek işidir

Tarih: 12 Ocak 2006, 02:38 - İp: 85.***.**2.241
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar,
Benim de severek izlediğim bir haber progu olduğundan, yayınlanan bir çok fotoğrafın gerçekten zor coğrafyalarda fotoğraflındığına ben de şahit oldum. Bu sitede de iyi fotoğraflar yayınlansa da orada yayınlanan bir çok fotoğrafın çekildiği anlar bir anlıktır.Tüm yayınlanan fotoğraflar için olmasa bile en çarpıcı fototoğrafların böyle olduğunu gözlemledim.sn ceko nun zor coğrafyalarda çalışan ve fotoğraflayan fotoğrafçılar için dedikleri için katılmamak mümkün değil ve fikrimce bazı ayrımları yapmanın gerektiğini düşünmekteyim.Ben fotoğrafı sınıflamaktan yanayım ki zaten dünya da böyle kabul etmektedir. Orada yayına konulan bir çok fotoğrafın burada bakılmadan geceğini dahi düşünmekteyim. Çünkü örneklerini çok gördüm ve de deneyimledim. Konu, iyi fotoğrafın yer ve durumuna izleyicisine bağlı olarak öyle farklılıklar göstermekte ve begeniyi alıp bir yerden başka bir yere götürmekte ki.Bu tartışmanın sonu karakolda çok rahat biter

herkeslere iyi bayramlar dilerim..

sevgiler

Tarih: 12 Ocak 2006, 03:16 - İp: 85.***.**2.211