et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

Neden Leica

amatör bile sayılmayacak biriyim. makinelerin teknik özelliklerinden anlamam. neden bu leica bu kadar gözde. tamam leica zamanın efsanesiydi. bütün iyi fotoğrafçıların gözbebeğiydi. peki neden hala bu kadar ünlü bu makine. o kadar mı iyi yani. hiç modası geçmiyor mu bunun. bu makineden çıkan işler şimdiki dijitalden çıkan işlerden daha mı iyi.(teknik olarak soruyorum. öenmli olan makine değil fotoğraçıdır ayağı yapmayın şimdi). ve neden bu kadar pahalı. leica artık üretilmiyor mu. üretiliyorsa nasıl malzeme kullanıyor arkadaş bunlar bu kadar pahalı. bana bunu biri açıklasın hacu

Tarih: 7 Temmuz 2011, 00:58 - İp: 85.***.**9.76
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

MERCEDES neden mercedessse, rolls royce neden royce ise leica da fotoğrafın mercedesi, rolls royce udur başka arabalarda var ama o bir rolls royce .....

Tarih: 7 Temmuz 2011, 14:02 - İp: 78.***.**1.40
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Insanlar giyimde bir Versage t-shirt e neden 200-300 dolarlar veriyor ise,Leicaninda nedeni budur.He yokmu farkliliklari evet var.Kasasi mesela hala en kaliteli malzemelerden yapilir,lensleri pahalidir ama cok ozel lenslerdir ve hacim olarakda avantajlidirlar.

Tabi olay digitale girdikten sonra leica bazi normal urunlerede yoneldi ve Panasonic ile ortak bazi kucuk bascekler uretmeye basladi.Bu makinalar Panasonicle ayni kalitede olsada uzerindeki kirmizi noktadan dolayi,imaj severler tarafindan yinede yuksek paralar odenip Leica diye aliniyor.Yani olay artisi varsa bile artisindan degil,sadece markanin insanlarin sosyal konumlari geregi tercih edilmesi meselesi.

Sosyal tabakalarin talepleri ve alim gucu olayina hic girmeyelim istersen...

Tarih: 9 Temmuz 2011, 07:48 - İp: 221.***.**3.132
et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

leica nın lensleri en iyi lensler midir?

Tarih: 10 Temmuz 2011, 12:42 - İp: 85.***.**2.194
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Tabikide iyi lenslerdir yani dunya lideri bir firma o konuda ...Daha dogrusu kompak yapidaki lensleri ve saglamliklari ile meshurdurlar.Zoom lens ile isleri olmaz.Prime lensden baskada uretmezler,varsada ben bilmiyorum...

Tarih: 10 Temmuz 2011, 15:37 - İp: 221.***.**3.132
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

#melike1994' tarafından 17.07.2011 21:12:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Temmuz 2011, 19:50 - İp: 85.***.**4.74
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Netfotoğrafın eski sayfalarındaki bir söyleşiden hatırladıklarım; Leica lens üretiminde cam değil reçine kullanmış olması ve lensin soğutulması aşamasında baltık denizinin yüksek basınç ve soğuk derinliklerinin kullanılmış olması.. gibi deteyları hatırlıyorum.. Tabi, bu eski leica lensler için geçerlidir.. yeni üretilen lenslerin bu nitelikte olmadığı malum...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 15:08 - İp: 94.***.**6.196
  • 1