mbu
mbu (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Neden Çoğu Fotoğrafçı Macbook Kullanıyor

Bu soruyu sormamın sebebi gerçekten çoğu profesyönel fotoğrafçıda apple ın laptoplarını görmem oldu.. Bu laptopların fotoğrafçılığa özel şeylerimi var yoksa dahada pro. gorünmek içinmi kullanıyorlar.

Tarih: 25 Eylül 2010, 13:15 - İp: 188.***.**7.89
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Simdi baska hangi programlar benim icin iyi olur ve nerelerden temin edebilirim yazarsaniz cok sevinirim

işte artık onu bi sen birde Allah bilir

edit: internette gezerken şöyle bir sayfa denk geldi. umarım faydası dokunur.

Kullandığım MacOSX İşletim Sistemi Programları

link>>>

#remi5861' tarafından 07.01.2011 17:26:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2010, 07:06 - İp: 88.***.**4.245
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Parası olan almalı, iyi bir ürün keza..

Tarih: 12 Kasım 2010, 19:01 - İp: 88.***.**0.80
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Hayirli olsun...

#ozansan' tarafından 15.11.2010 17:05:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Kasım 2010, 16:37 - İp: 221.***.**6.23
polatulusoy
polatulusoy (üye)
İzmir / Amatör

Hayırlısı olsun, şu an piyasadaki en iyi macbook pro'yu almış bulunuyorsun.

Yakında bende Amerika'dan alacağım aynısından. Gerçi elimde eski nesil Macbook 13.3 Core2Duo var, onu da kardeşime vereceğim.

Fotoğraf programı olarak tavsiye edeceklerim;

iphoto 11 (zaten yüklü olarak geliyor, ileri seviye işlemler için işinizi görmez ama)
Aperture 3 (Apple'ın Mac için ürettiği fotoğraf programı, iyidir sağlamdır, bir çok işinizi görür ancak alternatifi olarak Lightroom 3 daha iyi)
Adobe Lightroom 3 (kesinlikle elinizde bulunsun, zira benim fotoğrafa dair en çok kullandığım program)
Adobe Photoshop CS5 (olmazsa olmaz)
Pixelmator 1.6 (fena değildir)

İşin güzel yanı aldığınız macbook pro ile bu programların hepsini aynı anda sorunsuz çalıştırabilmeniz, arkada da istediğiniz müziği dinleyerekten.

Fotoğraf harici; Günlük ve akademik işler için kulandığım programlar ise

Microsoft Office 2011 (bende 2008 var hala ama 2011'i çıktı)
Endnote X4
File Maker Pro 10
Toast Titanium (DVD yazmak için)
Freehand MXa
Corel Draw
Adium (MSN, google talk gibi sohbet programlarını aynı anda çalıştırmak için)

Ayrıca Bootcamp programı ile isterseniz Windows 7, Vista, XP ya da dilediniz işletim sistemini kurabilirsiniz. Nasıl kurulacağını güzelce anlatıyor. Kurduktan sonra bilgisayarı açarken alt tuşuna basılı tutup, windows u açabilirsiniz.

Alternatif olarak Wmware Fusion gibi bir program kurarak windows'u MacOX açıkken bir pencere de açıp dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz, oyun oynamak dahil

Kısacası kullandıkça seveceğiniz bir sistem, kullanmadan zaten hayran olunacak bir sistem aynı zamanda :D

Tarih: 17 Kasım 2010, 00:05 - İp: 88.***.**8.105
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mac'i alan memnun satan memnun, garantisi sabit, uzaktan sistemine servisi herbirşiyi, istese girip hallediyor zira..

Tarih: 17 Kasım 2010, 15:04 - İp: 85.***.**7.0
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Cok tesekkurler verdiginiz bilgiler icin

Sadece burada verilmeyen ve sonradan KESKE dedigim bir nokta var onu belirtmek istiyorum. Alinca insan icine girince daha iyi goruyor.

HARD DISK olayi. Iki TUrlu hardisk var ve SOLID olanini alirsaniz Windows 3 saniyede aciliyor o kadar hizli. Boylesi bir farki sonradan ogrenmeseydim SOLID alirdim. Simdi acaba SOLID alsam aldigim MAC a kendim takabilir miyim onu arastiracagim.

Tekrar cok tesekkurler bilgiler icin

Tarih: 21 Kasım 2010, 05:57 - İp: 99.***.**0.208
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Araştırmana gerek yok, ilgililerine direkt sorarsanız gerekli açıklamasını yapacaklardır size..Uluslararası bazında da hem..

Ver aletinin seri no'sunu onlara,mesela..

Tarih: 21 Kasım 2010, 14:54 - İp: 88.***.**2.71
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

MAc pro kullanmaya basladim ve hakikatten cok rahat bir alet. Senelerce PC kullanan birisi olarak cok zorlanmadim. iphone kullanmakta isimi kolaylastirdi cunku mantik ayni.

Bir sorum olacakti. photofilter programinin MAC ler icin olani var mi? yok ise benzer bir free program onerebilir misiniz? cok tesekkurler

Tarih: 13 Aralık 2010, 03:48 - İp: 99.***.**0.182
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kullanan byn lar içindeki prog ile kullanıyorlarmış, eyle demişlerdi..

Tarih: 13 Aralık 2010, 17:08 - İp: 85.***.**7.202
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

polatulusoy

bilgiler hakikatten cok isime yaradi cok tesekkurler

Hemen alistim bilgisayara. Hatta gecen 1 aralikta Calistigim yerde bir program yaptik.
MAC in video programi ile 4 dakikalik OZET bir video yaptim. Umarim begenirsiniz. Fotograf sergisi de vardi programda. Buyrun linki.
http://vimeo.com/17724922

Tarih: 13 Aralık 2010, 20:25 - İp: 192.***.**9.70