makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Mücevher Fotoğraf Çekimi

Mücevher Fotoğraf Çekimi için tıkınız

konu ile ilgili yazışmak isteyenler içinde kısa bir yol olmuş oldu değil mi

#makara' tarafından 28.04.2012 14:45:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 16:15 - İp: 88.***.**1.174
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

rgb digital çıkışta daha iyi netice verse de matbaa da baskı prensibi olarak CMYK sistemi kullanırız. RGB çalışırsan hah tamam 10 numara oldu dediğin renkler cmyk ya dönünce matlaşacak ve ton farkı
oluşacaktır, ofset sisteminde basılacak ise ve çok hassas renk değerleri var ise cmyk çalışmanı tavsiye ederim. yok %5 gibi değer farkı çokta önemsiz dersen rgb çalış ---ki önemli ve de rgb den sonra cmyk ya çevirince parlaklık kaybı olacak konu altın (altınderken kuyum diyorum yanlış anlaşılmasın)

rgb den sonra cmyk dada tonları ayarlarsın tabiki ama tekrar uğraşman gerek
hem cmyk da daha iyi ayarlayabilirsin bana göre
selective color menüsünden cyan magenta yellow ve black değerlerini istediğin rengin içinde ayarlarsın...

daha önce altın çalışması yapmadım ama böyle bir çalışmayı dekupeli kullanmaktansa uygun bir fonda
bordo, siyah gibi saten, kadife v.b. kumaşlarla denerdim.

dekupe ettikten sonra kendinde fonlarsın ama en azından dekupe derdinden kurtulursun.

Tarih: 2 Haziran 2009, 18:24 - İp: 81.***.**3.185
makara
makara (üye)

youtubedeki örnekleri gözönüne alarak altınların resmini çekerken etrafını beyaz kağıtlarla çevirince ve başka hiçbişey yansıtmadan çekince altınların daha bir kendi renginde çıktıklarını farkettim
ışık çadırı olan tenteden alana kadar böyle RGB baskıya devam
araştırma ve geliştirme çalışmalarım devam ediyor.

ayrıca çadırın iki yanına sehpalı iki adet ışık bakındım ama nette örnek bulamadım
amaç fiyat için yüzeysel bir bilgi..

Tarih: 6 Haziran 2009, 19:30 - İp: 85.***.**6.188
unattended
unattended (üye)
Tokat / Meraklı

2 yıl gecikmeli olacak ama Tamda konunun açılış amacıyla ilgileniyorum
Kendim bir Mini Stüdyo yaptım. Yanlardan ve üstten 300 Watt ışık uyguluyorum, ışıkların önünde aydınger mevcut haliyle yansıma olmuyor. Benim takıldığım nokta ne kadar uğraşırsam uğraşayım, arka plandaki griliği aşıp beyazlığı artıramıyorum. Bazen photoshopta arka plan temizlerken zorluk çekiyorum.

Ne yaptıysam olmuyor. Makinem çok süper bir cihaz değil. Sony HX1 Ama çokta milyarlık sistemlerle alınan sonuçlar gibi bir sonuçta almak istemiyorum. Mesela Ürünlerin altına nasıl bir şey uygulamalıyım. Burada Seramik tabak tavsiye edilmiş, en kısa zamanda deneyeceğim.

Tarih: 7 Nisan 2011, 22:06 - İp: 78.***.**8.91
makara
makara (üye)

setup ını görmeden bişey demek zor.
300w olsa da hangi digital kamera beyazı tam beyaz çeker ki ?

Tarih: 28 Nisan 2012, 14:48 - İp: 88.***.**1.174