psila
psila (üye)
Tekirdağ / Amatör

Makineler Hakkındaeleştiri Yaparken

Bu formda bazı arkadaşlar yorum yapmak yerine bazı makinaları yerin dibine sokup çıkartıyorlar. beş para etmez, at çöpe gitsin, bir birinden yetersiz gibi yorumlar. ödül almış makinelere bile bu tip yorumlara sıkça rastlıyorum. Birilerinin bu makineden kullandığını unutyorlar sanırım? birileri sizin kullandığınız makine için "at çöpe gitsin" "5 para etmez" dediğini düşünün?
Sonuçta her makinenin eksileri ve artıları mutlaka vardır. ama hepside bir amaç için profesyonel bir ekip tarafından planlanmış. Daldan armut toplar gibi fabrikadan çıkartmıyorlar ki bunları.
lütfen bu tür eleştirilere dikkat edelim, etmeyenlere ettirelim. saygılar.

Tarih: 3 Eylül 2007, 02:39 - İp: 85.***.**7.140
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

neden bukadar duygulandınızki?
makinenizin modeli nedir???

Tarih: 4 Eylül 2007, 14:35 - İp: 81.***.**8.180
dermann01
dermann01 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Konuyu acan arkadas hakli Örnek kendimden verim canon 350d var bende
ama A sindan bile anlamiyorum yavas yavas ögrenecegim
internette Hosuma gitti 20 dakika inceledim benim isimi görürü dedim
biri cikiyor 350d makinami ya diyor
Zaten bende yeni almisim hic biseyini anlamiyorum
makinadan sogumaya baslyiorum demekki iyi deilmis diyorum kendi kendime
umarim anlatabilmisimdir

Tarih: 6 Eylül 2007, 21:12 - İp: 84.***.**1.216
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

derman ozaman bu lafı edene
hangisi makine dersiniz?
350d nın nesi kotu dersiniz
sen ne kullanıyorsun dersiniz
hayatın boyunca kac makine kullandın hadi onuda gecelim kac makine gordun dersiniz..
---
bende soyluyorum acık acık kodaktan makine alınmaz,alan makinesini seviyorsa bunu sorgulamak bana dusmez ama yenı alacak birine kodak tavsiye etmem mesela,kimse arkamdan ulan bu makineyimi ovduler bana desin istemem..
hatta kodak kullanıcılarıda bana kızar cunku hayatlarında baska makine ne gormus ne kullanmıslardır..cunku kullansalar kodakın aynı sınıf diger makinelerden nekadar geride kaldıgını gorurler ve bu lafı etmezler
----
bilgisi olup konusanla olmadan konusanı brbirinden ayırmak lazım once..
birazda sorgulamak..bir kişi kotu dedi diye ne kotu olur makine ,nede iyi dedi diye iyi olur..
-----
son olarak ben h1 kullanıyorum,şimdi kimseye tavsiye etmem mesela cunku cok daha iyileri var,
ama fotografıda fotografcı ceker..
d200 u olup benım cektigimi cekemeyen adamlar biliyorum,
oyuzden makinenizi seviyorsanız ve kullanabiliyorsanız baskasının dedigine takılmayın..
350d ye kotu diyen hiçbirsey bilmiyormus demekki...cunku o makine yaramaz denilecek bir makine degil..

Tarih: 7 Eylül 2007, 02:01 - İp: 88.***.**2.77
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

psila sana bazı noktalarda katılıyorum her makinanın kendine has özelligi vardır..yorum yapanlar kendilerince düşünüyorlar.hep vardır elimdeki malım en iyisi diye ..elimizdeki degişince en iyisi degişeni idi.bu böle devam eder gider..bende profosyenel olarak tanımlanan cogu makina var ..gercekten hepisinin meziyti birbirinden farklı yeterki.kullanmasını bilesin.esen kal..

Tarih: 7 Eylül 2007, 02:05 - İp: 88.***.**2.196
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Genel düşünceye bende katılıyorum bu makinalar bir sürü araştırma ve inceleme sonucunda ortaya çıkıyorlar ve hepsinin iyi ve kötü tarafları var ama hiç birisi çöpe atılacak makina değil. Yorum yaparken fanatizme kaçmamak lazım ve diğer arkadaşların söylediği gibi fotoğrafı fotoğrafçı çeker. Kuzenimin Canon EOS 350d makinası var ve sırf iç mekan çekimleri için gitti 3.000 $ civarı bir paraya objektif aldı. Aynı gün aynı yerde fotoğraf çektik ve benim kıçı kırık Fuji F 810'un resimlerini gördüğünde saçlarını yoluyordu. Sebep onun makinasının benimkinden kötü olması değildi ben makinamı onun objektifini tanıdığından daha iyi tanıyordum hepsi bu şimdi o objektifle çektiği resimler bemin makinanı kafasını gözünü yarar. İş birazda tecrübeyle ilgili bana kalırsa.

Tarih: 14 Eylül 2007, 15:20 - İp: 88.***.**2.31
  • 1