kadiresk
kadiresk (üye)
İstanbul / Meraklı

Lise Seçimim

Öncelikle Merhaba abilerim,ablalarım Ben 8.sınıf öğrencisiyim tercih yapacağım hangi liseye gideceğim konusunda çok kararsızım çünkü hemen hemen herşey biliyorum yaşımın küçük olmasına rağmen.Bildiğim bir sürü program var mesela Corel Draw,Adobe After Effect,Adobe Photoshop,3d Max vb. gibi herşeye merak sardım hemen hemen hepsini biliyorum.Lise konusunda hedefim grafikerlikti fakat abim ona gitmemi istemiyor çünkü bulunduğum civarlarda meslek olarak gözükmediğini söylüyor benimde 2.hedefim olan fotoğrafçılık aslında ilk hedefim oydu ama grafiklerlik aklıma girince ona ara verdim biraz. sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum daha önce birçok makine kullandım Canon 1100D,FujiFilm,Nikon gibi ama maddi durumlardan sahip olamadım Bu liseler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum sorduğum birçok öğretmene göre güzel sanatlar ama o da benim oturduğum çevrede yok.Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum eğer konu yanlış yerdeyse çok özür diliyorum Hepinize iyi forumlar Teşekkürler )

Tarih: 9 Mayıs 2013, 15:53 - İp: 176.***.**5.5
megaphoto
megaphoto (üye)
Ankara / Meraklı

Benim fikrim elektrik-elektronik teknolojisi bölümü olan bir anadolu teknik lisesine git hem lise çıkışında üniversite istemessen iyi bir maaşla işe başlarsın yada kpss okuyup devlete girersin elektrik şefi olarak ha şuanki grafik programlarında bilgi birikiminide ayrı olarak değerlendırmek lazım yani illaki onları biliyorsun diye onlarla alakalı bir yere gideceksin diye bir şey yok bence o bilgi birikimin varken ayrıyetten başka bir meslek hakkında da bilgi edinme gereksimi duyman gerekir Ben elektrik-elektronik okuyorum gerçekten seviyorum severek yapıyorum ve insanlar içerisindede bir kariyerim var mesela bir radyoyu bozulduğunda bana getiriyorlar. Hayran kalıyorlar bence kariyerli bir meslek hem önüde açık . Grafikerliğe gelincede onu yinede devam ettir ama 2.planda olmasını tavsiye ederim.

Tarih: 10 Mayıs 2013, 22:51 - İp: 81.***.**1.142
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

#lightingturkey' tarafından 13.08.2013 15:53:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mayıs 2013, 00:43 - İp: 69.***.**9.135
kadiresk
kadiresk (üye)
İstanbul / Meraklı

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar

Tarih: 14 Mayıs 2013, 10:54 - İp: 176.***.**8.87
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

#lightingturkey' tarafından 13.08.2013 15:53:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Haziran 2013, 10:41 - İp: 69.***.**9.135
  • 1