murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Kus Fotografları Ve Gozlemciligi

Merhaba arkadaşlar. Melih Özbek'in (juggler) bahsettiği kuş gözlemciliği sitesine girdim ve çok beğendim. http://www.kustr.org/kustr.php?modul=fotoforum adresindeki fotoğraflara bakarsanız sizin de çok beğeneceğinize eminim.
Yeşil Atlas derdisinin kuşlarla ilgili sayısını aradım, ama eski tarihli olduğu için bulamadım. Aslında kuş gözlemciliği bana çok ilginç geldi. Ancak şu sıralar kuş gribi gündemde olduğu için acaba risk taşır mı, onu bilemiyorum.

Tarih: 24 Şubat 2006, 09:34 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Gözlemlediğimiz kuşları yersek riskli olabilir.

Tarih: 24 Şubat 2006, 15:08 - İp: 213.***.**5.242
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

murgur kardeş
Kuşlara macro çekim yapmadığın müddetçe no problem.

Tarih: 25 Şubat 2006, 21:46 - İp: 88.***.**3.46
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Murgur benimde en çok merak ettiğim konulardan birisi bu. Nasıl olupta kuşlara o kadar yaklaşılabiliyor. Bİzim buradakiler belli bir mesafeden sonra kaçıyor.NE yapmak lazım acaba.
Bitpireyide konuyu sulandırdığı için kutlamak isterim.

Tarih: 26 Şubat 2006, 00:22 - İp: 85.***.**8.146
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Abi onu juggler'a sormak lazım, kuş gözlemcisi olan o. kustr.org da ilginç bir site. mesela fotogaleriye giriyorsun, ufacık fotograf karesinde 100 tane kuş görünüyor, üye olanlar kaç farklı tür olduğunu ve isimlerini sayabiliyorlar.

Tarih: 26 Şubat 2006, 01:41 - İp: 85.***.**8.118
bilaldeg
bilaldeg (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

o forum ve site, Türkiye'deki kuş gözlemciliği,türlerin belirlenip korunması,doğal yaşamın korunması açısından çok iyi bir adım..

Beytullah Bey, bildiğim kadarıyla kuşlara zumla yaklaşıyorlar.. yani bildik bir şey..ama tabi çok ciddi çaba,gayret gösteren arkadaşlar var..kuşların gözlemlenebileceği doğal alanlarda bir-kaç kare alabilmel için saatlerce dolaşıyorlar gördüğüm kadarıyla..gerçekten takdir ediyorum..siz de S2 ile yapabilirsiniz bişeyler..

selamlar..

Tarih: 26 Şubat 2006, 10:05 - İp: 85.***.**0.53
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

telekonverter ile objektif 650 mm oluyor.Yani çok iye ama genede çok fzla yaklaşmak mümkün değil. BEnidmed va leylek, balıkçıl vs kuş.Ama daha daha yakınını arıyorum.MEsela oğuz ne kadar yaklaşmış 360 mm ile hayret ediyorum.Kaçmamış mı pelikanlar.Siteye bir baakayım.

Tarih: 26 Şubat 2006, 12:43 - İp: 85.***.**8.146
dogaci24
dogaci24 (üye)
Erzincan / Doğa Fotoğrafçısı

ARKADAŞLAR KUŞ GÖZLEMCİSİ TANIDIĞIM BİRÇOK ARKADAŞIM VAR. KUŞLARIN HEPSİNİ TANIYOLAR. VE KUŞLARI KANAT ÇIRPMALARINDAN VE ÖTÜŞLERİNDEN AYIRT EDEBİLİYOLAR. ŞU KUŞ BÖYLE UÇAR,ŞU KUŞ BÖYLE KANAT ÇIRPAR GİBİ. YANİ DÜŞÜNÜN SİZ ARKADAŞINIZI TANIYABİLİYOSUNUZ YA ONLARDA KUŞLARI HEMEN TANIYABİLİYOLAR. VE ÇOK ZEVKLİ BİR İŞ OLDUĞUNUDA SİZE SÖYLEYEBİLİRİM. İSTEYEN HERKES KUŞ GÖZLEMCİSİ OLABİLİR. www.dogadernegi.org BU SİTEYEDE Bİ GÖZ ATIN. VE UNUTMAYIN Kİ ONLAR SADECE BİZ BAKTIĞIMIZ SÜRECE VAR...

Tarih: 27 Şubat 2006, 19:40 - İp: 85.***.**8.204
  • 1