malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

Kurgusal Fotograf Bölümü Açılsın!!

Bence sitedeki bolumleri arttırmalıyız. Kurgusal calısmaları olan cok fazla insan var ve nereye koyacaklarını bilmiyor. sonuc olarak kurgusal calısmalar yeteri kadar ilgi gormuyor. kurgusal fotograf bolumu acarak manzara ve macro tekelinide asmıs oluruz.
benimle aynı dusunen arkadasların destegini bekliyorum.

Tarih: 2 Eylül 2006, 19:29 - İp: 85.***.**6.245
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

hadi arkadaslar kimse kurgusal fotograf bolumu istemiyor mu?

Tarih: 4 Eylül 2006, 02:51 - İp: 85.***.**9.48
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

malcom ben hele şu son günlerde bu bölümün eksikliğini çooooook fark ettim galeri de 13 farklı bölüm +1 DİĞER bölümü var aslında çözümü bulmuşlar sen yeni birşeyler yaratmaya çalışıorsan at diğer bölümüne gitsin mantığı sürüyor. ayrıca sırf çeşit olsun diye çocuk, çiçek gibi bence gereksiz bölümlerde var fotoğraf eklerken kafam karışıyo bir çocuk portresi çekiyorum acaba bunu çocuk kısmınamı portre kısmınamı ekliyeyim diye. zaten çocuk bölümünde olan resimlerin yarısı portre yarısı insan manzaraları sınıfına girebilecek fotoğraflar sanatsal/teknik bölümünün acayipliğinide sen daha önce gayet güzel bir şekilde açıklamıştın
ama baksana yinede aynı tas aynı hamam

Tarih: 4 Eylül 2006, 11:52 - İp: 81.***.**4.198
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Bence bu konunun tartışması bitmez..
kurgusal fotoğraf sizden anladığım kadarıyla; karedeki herşeye, sahnedeki her bir imgeye objeye modele bizim müdahelemiz olan fotoğraf türü..
Ben bir sahilde, deniz kenarında deniz yıldızını bir cep telefonunun üzerine koyarak adeta tuşlar vaziyette çektim. bu fotoğraf kurguya girmiyor sanırım.. cünkü o sahile kumlara yada deniz suyuna müdahalem yok..
ama iyide sahneyi ben kurguladım..
bu ne yaman çelişki.
Sahnedeki en ufak şeye bile müdahale varsa bu kurgu fotoğraf ise; SADECE sonradan elektrik ve telefon tellerini rötüşladığımızda bir karede kurgusal olmuyor mu..?
Bunlar benim soruralım bu üçünü istiyorum

Tarih: 4 Eylül 2006, 14:51 - İp: 81.***.**0.63
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar bu konunun tartısılacak bi kısmı yok! kurgu fotografcılıgının ozu, cekilen kareye dusuncenin anlatılmak istenen fikrin hakim olması.. eger sizin fotografınızda boyle bi sey varsa, neden kurgu olmasın?
bir oda da yalnız bırakılmıs bi adamı kareleyerek yalnızlık anlatılmak istenmeside bi kurgudur.
rokomet senin yapmıs oldugun sey de kurgu fotografcılıgına girer. herhalde deniz yıldızını cep telefonunuun uzerine oylesine sekil olsun diye koymadın? muhakkak dusundugun bir sey vardır

Tarih: 4 Eylül 2006, 18:34 - İp: 85.***.**9.48
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

kurgusal fotoğraf bölümüde gerekli.... kavramsal ve soyut bölümleride....

konuyu, öneri ve görüşleriniz bölümüne taşı.. yamıyorum..

ancak güncelleştirebilirim..

galeride pek fotoğrafım olmasada.. öneriye destek olmak istedim..

Tarih: 6 Ekim 2006, 12:43 - İp: 81.***.**0.254