dgkntrmn
dgkntrmn (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Korsan Fotoğrafçılık

Belki de bu yazımdan sonra bana sen ne kadarsın da bu kadar konuşuyorsun denilecek biliyorum fakat bu çıkmaz sokaktan kurtulmak isteyen ben gibi bir çok arkadaşım olduğuna inanıyorum. Kesinlikle kendime profesyonel bir fotoğrafçı demiyorum fakat herkesin de bildiği gibi çevredeki birçok fotoğraf stüdyosu sahibi farklı bir lensin ne için gerektiğini bile bilmeyerek işini sadece photoshop ile halledebileceğini düşünen kişilerle dolu. Evet ben serbest çalışarak ve müşterimi memnun ederek kazanç sağlayan bir fotoğrafçıyım. Ekipmanıma ve müşteri memnuniyetime özen gösteriyorum. Ki kendi stüdyomu açmak için girişimde bulunmama rağmen önce kalfalık ardından 5 yıl bekleyerek almam gereken bir ustalık belgesi var. Ve bu belgeyi almamı istemeyen kişilerin yanında çalışarak bu belgeyi almam gerekiyor. Ben üniversite eğitimimi tamamladığımda 24-25 yaşına gelmiş biri olarak sevdiğim ve bildiğim işi yapamayacakmıyım? Yapabilmek için 5 -7 yıl daha bekleyip hayatımı 30lu yaşlardan sonra mı kazanabileceğim? İstememe rağmen stüdyo açamadığım için adımızın önüne KORSAN FOTOĞRAFÇI damgasının konulmasına karşıyım. Birçok belge sahibi olmadan stüdyo açan olduğunu bildiğim içinde gün gelecek bu şekilde açıcam ama bu belgelerin ayrıntılı fotoğraf bilgisi gerektiren zor bir sınav ile verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım kendimi anlatabilmişimdir Selamlarımla

Tarih: 7 Ocak 2017, 21:46 - İp: 78.***.**5.170
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Emin olun, buradaki arkadaşlar sizi anlıyor..

uzun süredir bu işi yapmama rağmen benim de ustalık veya kalfalık belgem yok.. sizden farkım; ailemin firması üzerinden işlerimi fatura edebiliyor, adres ve referanslarımı sağlayabiliyor olmam..

Bu sitede 12 yıl önce tanıştığım isimleri google'a arattığımda, fotoğraf üzerine gezi ve eğitimler düzenlediklerini gördüm.. Tanıdığım günlerde hepsi çaylaktı tabi... Aman ha onları küçümsemek için yazdığım düşünülmesin, o günden bu zamana kada ömürlerinin 12 yılını bu işe vermişler, hiç kısa süre değil bu...

Işığınız bol olsun.

Tarih: 9 Ocak 2017, 10:40 - İp: 95.***.**7.191
fotoalbumleri
fotoalbumleri (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba mezuniyet albümleri imalatı yapmaktayız, bizden fiyat almadan okullara teklif vermeyin, her isteğe göre imalatımız mevcuttur.

YENİ ADRES BİLGİLERİMİZ

BULGURLU MAH MARKET SOK NO:5

ÜSKÜDAR İSTANBUL

0216 324 83 21

0507 869 76 21

https://www.sublimasyonmarketim.com/Products/Fotograf-Albumleri/Okulllar-Icin-Yeni-Albumler/

Tarih: 25 Şubat 2019, 12:11 - İp: 78.***.**5.242
  • 1