nuray.k
nuray.k (üye)
Ankara / Amatör

Hangi Liseye Gitmeliyim?

Merhaba netfotoğraf üyeleri;

Ablamın önerisiyle sitenize üye oldum.Fotoğrafçılık bölümü okuyup iyi bir fotoğrafçı olmak istiyorum.Şu an 8. sınıfta okuyorum. Sizce seneye hangi liseye gitmeliyim?Fotoğrafçılık bölümünün olduuğu bir meslek lisesi mi, yoksa Anadolu lisesini bitirip, üniversitede bu bölümü seçsem yeterli olur mu ? Kafam çok karıştı. Herkes başka bir şey diyor. Yardımınıza ihtiyacım var.Çünkü aldığım bilgilere göre lise tercihlerimi yapacağım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 26 Nisan 2010, 16:45 - İp: 95.***.**2.69
sinnux
sinnux (üye)
Bursa / Meraklı

Ben de seneye tercihleri yapacağım. Ben olsam anadoluya -ya da fene- giderdim. Hem bu süre içerisinde kendini ve ekipmanını geliştirirsin.

Tarih: 14 Mayıs 2010, 22:09 - İp: 78.***.**3.234
nuray.k
nuray.k (üye)
Ankara / Amatör

Gaziosmanpaşa anadolu meslek ve meslek lisesinde okuyorum. grafik ve fotoğrafçılık bölümünde 10. sınıftayım. eğitimdende memnunum. ilerdeki mesleğim fotoğrafçılık olacak

#nuray.k' tarafından 12.10.2011 16:21:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mayıs 2010, 22:13 - İp: 78.***.**7.240
gamze_
gamze_ (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

bende bu sene 8. gidiyorum ve senin gibi hangi liseye gitmem konusunda kafam çok karıştı Fotoğrafçılık bölümünün olduuğu bir meslek lisesi mi seçmeliyim yoksa böyle bir lise yokmu of nekadarkarışık kafam

Tarih: 3 Mart 2011, 20:41 - İp: 95.***.**1.187
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ya değil mi , çift üniv. okumak gibi bir avantajı var şimdiki gençliğin.
Ben de olsam, kesinlikle başka yetenklerime göre bir okul seçer, üniversite eğitimimi alır, yanında 2 yıllık AÖF 'de fotografçılık okurdum.
yorulmadan,can yakmadan bir çırpıda iki üniversite olurdu cebimde...

--------------------------------
Zaman makinası ne zaman icat edilecek yaaa... bir 10 yıl kadar geriye gitmem gerekiyor...

Kolay gelsin Nuray..

#designwish' tarafından 03.03.2011 21:31:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2011, 21:30 - İp: 78.***.**6.157
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

açıkça kişisel görüşlerimi söylemem gerekirse, ben türkiye'de devlet okullarında lise bazında fotoğrafçılık bölümü olan bir okulda iyi bir eğitim alınacağına inanmıyorum. okursunuz ama eh işte.. ders olarak görürsünüz akşam eve gittiğinizde size pek faydası olmaz. göze göz dişe diş öğretim yapan yerler bulabilirseniz gerçekten fotoğrafçılık konusunda çok iyi eğitim alabilirsiniz. bunun da ancak özel okullar, kolejler gibi -devlet okulu olmayan- özel,paralı okullarda olabileceğini düşünüyorum.

o yüzden lise döneminde genel eğitim kalitesi iyi olan okullara yönelin, össden iyi puan alıp özel yetenek sınavıyla üniversiteye girebilirsiniz. bunu öneririm.

-------------
örneğin bizim zamanımızda düzlisede müzik vardı. ders saati sayısı azdı. adam gibi bişey öğrenemedim. mazallah okulun birinde fotoğrafçılıkta böyle ders saati azdır bişey öğreneceğim diye boşa beklersiniz onca yıl.. bu hataya düşmeyin derim.

Tarih: 5 Mart 2011, 06:54 - İp: 88.***.**7.12