excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Gitti Fotograflarım

arkadaşlar yanlışlıkla bilgisayarımın d klasöründeki fotograflarımın % 80 i silindi

sistemi geri getirdim gene olmadı..kaç yıllık arşivim silindi yedeklememiştim..

harddix ten nasıl geri getirebiliriz..bir yol veya program varmıdır

Tarih: 15 Kasım 2007, 00:32 - İp: 88.***.**2.80
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

teşke fotograflar karta basılsaydı dahamı iyi olurdu iyi bir bilgisayarcı bu işi yapabilir geçmiş olsun.

Tarih: 16 Kasım 2007, 09:50 - İp: 85.***.**2.110
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

basit bir programla eski dosyaları geri getirmek mümkün oluyor
fakat daha sonra hd kendine bidaha gelmez
daha sonraki günlerde arada bir durup dururken sistem çökebilir !

Tarih: 17 Kasım 2007, 09:20 - İp: 62.***.**4.162
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

sin amatörler fotoğrafçıya gidip resim bastırmayı unuttunuz, herçektiğinizi bilgisayara atarsanız sonu bu olur size müstehak inşallah benim müşterileriminde başına bu gibi vakalar gelirde
akıllanırlar çok üzüldüm

Tarih: 17 Kasım 2007, 15:17 - İp: 85.***.**8.171
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

cok üzüldüm acikcasi, ilk zamanlar benimde basima gelmis ve ders almistim, savas insallah derdine derman olur, sende benim yaptigim gibi tasinabilir hartdisk al 300 gb kadar ve onunlada yetinme 2 adet olmak üzere cd,ye kopyala calismalarini.

Tarih: 17 Kasım 2007, 16:23 - İp: 83.***.**5.47
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

iki gün olmuş.. sonuç nedir..

Flassv.. selamlar..

Tarih: 17 Kasım 2007, 16:31 - İp: 85.***.**6.178
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

iş milleitnden ne beklicen zahmet olmassa o koca şeyini kaldrıcak 2 simitekıyıcak kasayı alıp gelicek onu bile yapamıyor. tabi böyle durmda kendi düşen ağlamz demkten baka bişey kalmıyor.

Tarih: 17 Kasım 2007, 19:12 - İp: 88.***.**6.139
simitci
simitci (üye)
Muş / Amatör

haklı arkadaslar

#simitci' tarafından 17.11.2007 20:44:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2007, 20:02 - İp: 88.***.**2.80
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

hacıya gıdecek anne babayla mı ugrasayım hardıxle mi

simdi hardıxle ugrassam annem baslayacak bıktım senın su oyuncaklarından.barı bız hacıya gıderken bırak su ılletlerı dıyecek..

hacılarla ugrassam..fotografları her gerı alamadıgım gun alma rıskı dahada artacak..

bir arkadas olsada yav bu kalabalık zamanında gıdeyım hem sunun hardıxını halledeyım hemde hacıların yemegınden yıyıp simitten kurtulayımdamı demez..

baska bir sey demiyorum

Tarih: 17 Kasım 2007, 20:45 - İp: 88.***.**2.80
makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

yedekleme cok onemlı..Hatta yedegın de yedegını almak lazım

Benım ısımın bır kısmı bununla ılgılı yanı data yedeklemesı.. Sırkette kullandıgımız backup yazılımı Tivoli storage manager ve 8 drıvlı lto4 tape mız sagolsun her seyımı oraya yedeklıyorumm
2 kez notebook coktu 3 yıl ıcınde yedekleme yazılımı sagolsun ordan gerı dondum her seyı...

Tabı kısısel olarak bunlar olmasaydı her seyı dvd ye yazmak en mantıklısı.. hatta ıkı dvd ye.. ne olur ne olmaz bırı bozulursa oburunde donebılmek ıcın...
dıskler de sılınen datalar bır sekılde kurtarılıyor..
bu ısı hem turkıyede yapan bır cok fırma var.. hatta bır kac sımıte bu ısı yapacak lar bıle var

tekrar gecmıs olsun ınsallah foto larınıza kavusursunuz...

Tarih: 17 Kasım 2007, 20:58 - İp: 85.***.**4.62
neslisu
neslisu (üye)
Yurtdışı / Amatör

Çok kötü bir durum. Benim arşivimde yaklaşık 500.000 fotograf var ve hepsini de yedeği mevcut. Sana tavsiyem değer verdiğin her fotoğrafın yedeğini mutlaka al. Ama dvd ile ama yedek bir h.disc ile. Fotoğraflarını kurtarmaya gelince... Bildiğim kadarıyla normal silmeyi boşverin 10 formata kadar bile PC.de ne varsa geri getirme şansınız var !!!

Tarih: 17 Kasım 2007, 21:19 - İp: 82.***.**1.160