bozpay1
bozpay1 (üye)
Bursa / Amatör

Fotoğrafçılığa Yeni Başlıyorum

Başlığımda yazdığım gibi fotoğrafçılığa yeni başlıyorum.Doğa,tarihi yerler,spor fotoğrafları vs.. çekmek istiyorum nasıl bir makineyle başlmamam gerek, 2.el ilk tercihimdir duruma göre 0'da alabilirim.Neler yapmam gerek.

Tarih: 20 Ekim 2012, 19:46 - İp: 78.***.**0.24
ahmetturkmenn
ahmetturkmenn (üye)
Bursa / Amatör

Önce makiine kararını ver. Canon eos 600d kullanıyorum ben gözüm kapalı tavsiye edebilirim fiyatı 1800 tl civarı şuan. yanında gelen 18-55 IS II kit lensi seni bir süre idare eder. daha sonra ihtiyacına göre lensleri sonradan karar verirsin.

Tarih: 21 Ekim 2012, 01:59 - İp: 176.***.**4.23
senereren
senereren (üye)
Sinop / Meraklı

Biraz araştırmacı olmakta yarar var.Mesela konu açmaktan ziyade benzer konuları okuyabilirdin.Hem çok daha faydalı olurdu.Her gün aynı konular birkaç defa açılıyor,benzer sorular defalarca soruluyor.Artık insanlar cevap vermek istemiyorlar.Aradığın cevaplara forumu biraz inceledikten sonra rahatlıkla ulaşabilirsin.Aradığın her şey forumda var.Benden sana tavsiye konu açmadan önce o konunun sitede daha önce açılıp açılmadığını bir yokla.Mümkün mertebe soracaklarını oralarda sormaya bak.Olmadı o zaman konu açarsın.Bu şekilde davranan bir üye çok daha fazla ciddiye alınacak ve yardım görecektir.Şimdiden kolay gelsin diyorum ve son olarak ekliyorum:sıfır bir 1100D almaya bütçen yetiyorsa git cihazı gör ve eline oturuyor mu bir bak.

Tarih: 3 Kasım 2012, 02:07 - İp: 88.***.**6.203
  • 1