papatyax
papatyax (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafçı Olmak İstiyorum

Yeni bir üyeyim, herkese merhaba,

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Yıllardır fotoğrafa meraklıyım ancak aktif olarak hiç bir şey yapmış değilim. Yaşım 25.
Size sormak istediğim şu: Üniversiteye gitmemiş olmak, fotoğrafçılık mesleğini icra etmeme engel midir? Tecrübeli arakadaşlara soruyorum; diyelim ki kendimi yetiştirdim, kurs vs. eğitim de aldım ama üniversite mezunu değilim. Genel olarak piyasada iş yapabilir miyim?
Ben yaklaşık 7 yıldır sevmediğim işlerde çalışıyorum. Sevmediğin işi yapmak kadar yıpratıcı birşey yok. Bu yüzden hobimi, mesleğe çevirmeye karar verdim. Lütfen bana yardımcı olun, maddi olarak çok çok iyi bir durumda da değilim bunu belirtmek isterim. Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 20 Aralık 2011, 22:45 - İp: 78.***.**4.14
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

1- bu yaştan sonra kalfalık ustalık alınamaz (istianai durumlar hariç)
2- esnaf olmak için başka birisinin ustalık belgelerini kiralamak suretiyle bu iş yapılabilmekte veya yanınıza bir usta fotoğrafçı alırsınız.
3- şirket açıp reklam/fotoğrafçılık veya falanfeşmankeş fotoğrafçılık diye açıp şirket olarak açmak
4- herhangibir fotoğrafçı ile anlaşıp onun şubesini açmak (esnaflar için yazar kasaya geçme zorunluluğu çıktığını biliyorum o yüzden esnaflar sıcak bakmaz bu olaya siz yine şirket olarak iş yapan fotoğrafçılardan yardım istemelisiniz)
vs vs..

fotoğrafçı tanıdıklarınız varsa size yol gösterir zaten yoksada mali müşavir veya serbest muhasebeciye danışmalısınız

Tarih: 21 Aralık 2011, 00:12 - İp: 88.***.**5.49
lazurisi
lazurisi (üye)
İzmir / Meraklı

Bence kurslara git ve belge al daha sonra iş nasip okulunu okusanda iş garanti değil hiçbirzaman..

Tarih: 21 Aralık 2011, 03:52 - İp: 85.***.**9.194
papatyax
papatyax (üye)
İstanbul / Amatör

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim arkadaşlar

Tarih: 21 Aralık 2011, 09:17 - İp: 88.***.**0.46
turkhfoto
turkhfoto (üye)
Aydın / Amatör

slm öncellikle kurs ve egitimini aldıgın zaman her yerde fotoğrafcılık işleri bulabilirsin..... photsop olsa bile onun icin kurs alsandayır ii olur çünkü artık fotoğrafcılıkda phostp bilen birilerini arıyor..

Tarih: 21 Aralık 2011, 16:59 - İp: 88.***.**7.81
papatyax
papatyax (üye)
İstanbul / Amatör

Selam,

Evet photoshop kursuna gittim ve sertifika aldım bi de fotoğraf kursuna gitmeyi düşünüyorum. İnşallah üniv. engeline takılmam çünkü bu mesleği yapabilmeyi çok istiyorum...

Tarih: 21 Aralık 2011, 17:19 - İp: 88.***.**0.46
turkhfoto
turkhfoto (üye)
Aydın / Amatör

daha sonrada zaten fotoğrafçılık kursuna gittin mi zaten garanti %100 iş bulma imkanın daha çok olur ..

Tarih: 21 Aralık 2011, 18:15 - İp: 88.***.**7.81
papatyax
papatyax (üye)
İstanbul / Amatör

inşallah çok teşekkür ederim

Tarih: 22 Aralık 2011, 00:11 - İp: 95.***.**1.216
turkhfoto
turkhfoto (üye)
Aydın / Amatör

rica ederim asıl sana yardımcı oldugum icin.. sen bence bian önce fotoğrafcılık kurslarının bi araştır...

Tarih: 22 Aralık 2011, 10:17 - İp: 88.***.**5.184
papatyax
papatyax (üye)
İstanbul / Amatör

aynen öyle aklımda birkaç yer var zaten ayrıca bu siteden de iyice araştırıcam

Tarih: 22 Aralık 2011, 11:44 - İp: 88.***.**0.46
turkhfoto
turkhfoto (üye)
Aydın / Amatör

araştır ya bu sitede zaten bulursun bn bile araştıırdım baya bi eleman arıyolar tabi

Tarih: 22 Aralık 2011, 11:49 - İp: 88.***.**5.184