muharremibis
muharremibis (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafçı Olmak İçn Neler Yapmak Lazım?

Merhaba adım Muharrem.
Bende Fotoğrafçılığa başlamak istiyorum .
Ne yapmam Gerektiğiyle,nerden başlamam gerekiyor ile ilgili hiçbir bilgim yok araştırma yaparken sizin sitenizi gördüm . Yardımızın dokunacağını düşünerekten size yardım bekliyorum.

Tarih: 16 Temmuz 2010, 21:08 - İp: 78.***.**1.5
aycay.
aycay. (üye)
Ankara / Meraklı

Merhaba. Ben Ayça.
Daha 6. sınıf öğrencisiyim ama gerçekten çok ama çok istekLiyim fotoğrafçı oLmaya.
Ama Lisede faLan hangi böLüm okuyacağımı hiç biLmiyorum.
Lütfen bana yardımcı oLun.
Şimdiden teşekkürLer

Tarih: 28 Şubat 2011, 11:48 - İp: 78.***.**9.8
muharremibis
muharremibis (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel sanatlar lisesinde olması lazım diye biliyorum. Ama yinede araştırmak lazım...

Tarih: 3 Haziran 2011, 18:44 - İp: 88.***.**5.163
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

@aycay.

bu soruyu mail olarak şuraya atın;

"içinde fotoğrafçılık ve güzel sanatlarla ilgili bölümü olan tüm üniversitelere" mail atın.

Mutlaka doğru düzgün bir bilimsel yönlendirme yapacaklardır. Okuduğunuz okuldaki öğretmenlerinize de bu soruyu sorabilirsiniz. Kafadan sallama bilgilerle geleceğinizi şekillendirmeyşin olaya mantıklı yaklaşın.

En kötü ihtimal düzlise dahi okusanız liseden sonra üniversite sınavı ve yetenek sınavı ile itediğiniz fotoğrafçılık bölümüne girip eğitim alabilirsiniz. peki bu sizi iyi bir fotoğrafçı yapar mı? bilinmez. okumadan da fotoğrafçı olunur. ama okunursa daha iyi olur.

esnaf fotoğrafçı olmak isterseniz 1-esnafın yanında çalışın çıraklı eğitim görün usta olun dükkan açın
2- şirket kururn kendi işyeriniz açın.

yani diyeceğim şu, her yol ankara

Tarih: 3 Haziran 2011, 23:27 - İp: 78.***.**2.56
pioner
pioner (üye)
İstanbul / Amatör

bence iş olarak değil hobi olarak yapılacak birşey bir şey eğer işim oluyorsa zevk almıyorsun bir süre sonra

Tarih: 9 Haziran 2011, 11:33 - İp: 78.***.**3.243
gokhanz
gokhanz (üye)
İstanbul / Amatör

1- makine
2-azim
3-sabır
4-bol bol bol okuma araştırma,fotoğraf izleme
sonrası zaten çorap söküğü gibi gelecektir.Şimdiden kolay gelsin...

Tarih: 10 Haziran 2011, 00:00 - İp: 88.***.**6.149
aysekaymaz
aysekaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

ben de daha yeni karar verdim fotoğrafçılığa
hobi olarak devam ettirmeyi düşünüyorum
ilk önce güzel bir makineye ihtiyacım var
bana yardımcı olur musunuz makine konusunda?

Tarih: 11 Mart 2012, 19:42 - İp: 85.***.**6.16
lensimbenim
lensimbenim (üye)
Balıkesir / Amatör

çok güzel bilgiler verilmiş ben de ekim kasım gibi ancak para biriktirim d5100 alıp başlayacağım hobime..zaten küçüklükten beri seviyordum şimdi daha da bir sempatik geldi fotoğrafçılık...

hele o nikon..ah o nikon yok mu bir alıyım da hayırlısıyla onunla uyicam resimlerine bakıp bakıp duruyoum benim çocuğum sanki...

Allah yüzümüzü kara çıkarmasın..şimdi amatörüm ama ilerde profösyonel olmayı çok istiyorum

Tarih: 21 Ağustos 2012, 17:42 - İp: 88.***.**8.201