tyy
tyy (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafçı İmzası İçin Yardım

Öncelikle Herkese iyi günler diliyorum,

Arkadaşlar ben çektiğim resimlerin altına kendi adımı soyadımı yazıcam bana önereceğiniz font veye porgram varmı photoshopda yazınca resim görüntü kalitesi düşüyor tüm resminin altında ismi olanlarda böle bi sorun yok resim kalitesi düşmüyor resimde herhangi bir değime renk bozukluğu yok bende böle birşey istiyorum.yardımlarınızı acilen bekliyorum.Cevaplarını esirgemeyen bilgileri aktaran arkadaslarıma şimdiden teskkür ederim...

Tarih: 9 Mayıs 2009, 17:00 - İp: 78.***.**3.141
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

photoshopta yazınca yazı farklı bir layer olarak fotografın ustune yazılır,fotograf kalitesine hiçbir etkisi yoktur bu durumun,
sadece kaydetme esnasında maksimum kaliteyı secmezseniz kalite kaybı yasanır.
onun dısında hiçbir işlemde photoshop fotograf kalitesini düşürmez..

Tarih: 9 Mayıs 2009, 17:36 - İp: 78.***.**3.150
tyy
tyy (üye)
İstanbul / Amatör

peki önereceginiz yazı fontları varmı?

Tarih: 9 Mayıs 2009, 17:45 - İp: 78.***.**3.141
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben imzayı cok onemsemedigim için cok bilgim yok fontlar hakkında
ama el yazısı kullanıyorum
fontun adı mistral..

Tarih: 9 Mayıs 2009, 17:52 - İp: 78.***.**3.150
mengenlix
mengenlix (üye)
Ankara / Amatör

Evet gaijin'in söylediği gibi photoshopta imzanın fotoğraf kalitesine hiç bir etkisi yoktur. Hatta fontunuz fotoğrafınızdan daha kaliteli çıkar.
İnternetten yazı fontları diye arattığınızda binlercesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Şahsen ben internetten indirdiğim TR Mystical fontunu kullanıyorum

Tarih: 9 Mayıs 2009, 21:57 - İp: 88.***.**1.209
yasinusta
yasinusta (üye)
Kocaeli / Amatör

Fotoğraf kalitesine etkisi ancak şu şekilde olur;

Jpeg kayıplı bir dosya biçimidir. Siz jpeg halindeki fotoğrafınıza imzanızı ekledikten sonra kaydet dediğinizde (sıkıştırma kalitesine bağlı olarak az ya da çok) tekrar sıkıştırılır ve ilk haline göre bir miktar kayıp yaşanır.

İmza ekledikten sonra kalite kaybı oluşuyorsa fotoğraflarınızda, mümkün olduğunca az sıkıştırılmasını sağlayın. Bu size büyük dosya boyutu olarak yansıyacaktır bunu da unutmayın.

Tarih: 10 Mayıs 2009, 12:59 - İp: 88.***.**6.173
tyy
tyy (üye)
İstanbul / Amatör

bILGILERINI ESIRGEMEYEN HERKESE TESEKKUR EDERIM

Tarih: 10 Mayıs 2009, 16:36 - İp: 78.***.**3.141
  • 1