huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf Sergisi

Arkadaşlar bu gunlerde aramızda mumkun olduğunca cok insanın bir araya gelerek bir fotoğraf sergisi hazırlamaya çalıştığımızı sanırım biliyosunuzdur...Organizeye en çok gonulverenler Bülenkurt bey Xnpurple (ilksen) ceko ismini unuttuğum arkadaşlar bağışlasın...
Bu gun Kadıkoy karfur alışveriş merkezinde Benzersitelerden birinin (fotofunclab.com) güzel anlamlı ve estetik bir sergi açtığını gordum...Canon erkayalar sponsorluğunda sanırım yapılan sergi...

Demem o ki Kanımca Bizim sitede daha profesyonel daha duyarlı Arkadaşlar var.. Tez zamanda bu sergi meselesini organize edip bizimde bu zevkden boyle bir atraksiyondan mahrum kalmamamız lazım...
Sonuçta buradakı butun meselemiz fotoğraf ve sergi ise bizim bu uğraşımızın bir Meyvesi Belkide en güzel meyvesi olacak...

Tarih: 3 Kasım 2005, 01:02 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar sn Hüzün Seli,
Öglendi okuduğumda sizi, hatta yazacaktım ama sonradan vaz geçtim. Benim anladığım kadarı ile sitede böyle bir oluşum için insanlar kendilerini hazır hissetmiyorlar. Belki de yanılıyorumdur.Çünkü Hiç olmazsa 20 kişi kadar fotoğraf severin katılımı beklenirdi yazılarıyla .Ama olmadı.
Ben kendi adıma, insanın fotoğraf sergisi için çok çok iyi de fotoğrafçı olması gerekliliği görmüyorum.. Ben bunu biraz şuna benzetiyorum, lise şarkı yarışması, okul çocuklarının tiyatro festivalleri , son derece amatör hatta yeni başlamış olanların resimlerinin gösterimi, ve hatta bana kalsa ki hep aklımdadır böyle bir fikir, ömründe hiç fotoğraf çekmemiş ülkenin ücra köşelerinde yaşan insanlardan ki bu genc veya yaşlı da olabilir , birinin eline fotoğraf makinesi vermek ve gün sonunda o fotoğrafların sergiye hazırlanıp konulması bana çok daha ilginç geliyor.AMA burada konu, şu sergi için grup oluşturmak gerekir , ve ardında durulacak da bir ana fikir.Bunu yapabilmenin öncelikliği insanların fikirlerini yazmalarıdır ki kalvuzsuz bakışla en azından ben göremedim..Neyse , umarım yanılıyorumdur..

herkeslere iyi bayramlar..

Tarih: 3 Kasım 2005, 19:33 - İp: yok
omerk
omerk (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Aslında sergi çalışmasından önce belirli zamanlarda fotoğrafçılık adına biraraya gelip bilgilerimizi,deneyimlerimizi paylaşmak daha faydalı olur görüşündeyim. Farklı iller kendi aralarında toplanabilir.Benim gibi İstanbulda yaşayanlar istanbul içinde bir araya gelebilirler.Böylece sanal ortamda sergi çalışması yürütmek yerine samimi bir ortamda bir araya gelerek güzel çalışmalara, sergilere imza atabiliriz. Ciddi anlamda fotoğraf ile uğraşan ve uğraşmak isteyen arkadaşlarla herzaman tanışmaya hazırım. [email protected]

Tarih: 3 Kasım 2005, 20:28 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

ben biraz umudumu kestimmm...açıkçası kimse kaale almıyor...thalasa nın dediği doğru burası henuz hazır değil...

Tarih: 3 Kasım 2005, 20:31 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

arkadaslar niye hazir olmasinlar.. hemen umutsuzluga kapilmayin..
zaten bu konu tartisiliyordu diger konu altinda.. ve bircok insan vardi sergi fikrini destekleyen..
..................
bence bundan sonraki ilk adim, birbirlerinizin telefon numaralarini alip bir sekilde bir araya gelinmesi icin konusmak.. sonra bir yerde bulusulur.. ve bu konular masa uzerine yatirilir..
hadi hemen herkes numaralarini aktarsin birbirlerine.. [>:D

Tarih: 3 Kasım 2005, 20:43 - İp: yok
omerk
omerk (üye)

ben herzaman belirttiğim gibi hazırım, isteyen 0544 6434576 dan bana ulaşabilir veya mesaj atabilir.

Tarih: 3 Kasım 2005, 20:51 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Ben sadece buluşma konusunda katılımımı belirttim. Herhangi bir sergiye katılmayı düşünmüyorum. Bu konuda bir yanlış anlaşılma olmasın. Serginizde sizlere başarılar.

Tarih: 3 Kasım 2005, 21:09 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bravo omer.. huzunseli hemen ara omeri... hatta sen de numarani ver..

Tarih: 3 Kasım 2005, 21:12 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

bahsettiğim sergiyi goren arkadaşlar varsa eğre ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır...Herbirimiz için gurur ve şevk verici bir çalışma olurdu eğer o organizasyonu biz yapmışş olsaydık...kısmet...

kalınız sağlıcakla

Tarih: 3 Kasım 2005, 21:12 - İp: yok
omerk
omerk (üye)

Yineliyorum, fotoğraf adına birşeyler yapmak birbirimizle tanışıp güzel çalışmalara imza atmak isteyen arkadaşlar var ise toplantı yeri sorunu olmadan ofisimde istenilen bir günde buluşabiliriz.
[email protected] cep nom yukarıda...

Tarih: 6 Kasım 2005, 19:32 - İp: yok
bülentkurt
bülentkurt (üye)
İstanbul / Amatör

huzun seli, bu tip olaylarda öncelikle bir araya gelip karşılıklı görüşmek gerekir. Birkaç kişi bile olsa bir araya gelinip konuşulması gerektiğini söylüyorum. Bununla ilgili xn, thalassa sen fikirlerini söylüyorsun 13kasım demiştim o gün gelebilen gelir gelemiyen birsonra gelir böylelikle fikirler hayata geçer o nedenle hafta sonu ben ortaköyde olucağım gelen kişilerle konuşuruz kimse gelmez ise bir çay içmiş olurum

Tarih: 7 Kasım 2005, 13:35 - İp: yok