meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotograf Sanatcısı Nasıl Olunur

KENDIM HAKKIMDA...

1984 dogumluyum, fotografla hobi olarak ilgileniyorum, kendimi kimseden yukarida gormedigim icin amatorum ve meraklisiyim. 1997 sonlarinda fotografla tanistim. siyah beyaz karanlik odam canon ae1 program ve f1.8 lens ve aksesuarlarla basladim. 20.000 den fazla fotograf calismam var, ispatlamak zorunda olmadigimi dusunuyorum. Vizorden bakarken, dusundugum sekilde ani yakalayabiliyorum, buyuk cogunlukla dijital mudahalede bulunmadan kendimce guzel calismalar yapabiliyorum... Sipsak fotografci degilim, o yuzden de binlerce fotograf sergilemiyorum, aslinda netfotograf a da hic fotograf eklememistim ama bir cok arkadastan madem bu forumdasin madem bize yorum yapiyorsun elestiriyorsun ve begenmiyorsun, sen cek te biz gorelim dedikleri icin birkac calisma ekledim. netfotograf taki hicbir calismamda sag sol ust alt ve cozunurluk kucultme haricinde en ufak bir dijital mudahale yoktur. eger gun olur da uzerinde oynama yaptigim fotograf demiyorum "resim" calismam olur sa bunuda belirtirim. elestirilerime de arkadaslarim bozuldugu icin "Guzel calisma olmus, tebrikler.." disinda cogu zaman bir sey yazmiyorum. sanatci olayi ile ilgili eline her mikrofon alani sanatci olarak kabul ediyorsunuz da benim kullandigim mail adresimi degistirmemi neden teklif ediyorsunuz yada neden beni artislik yapiyorsun diye sucladiginizi anlamis degilim...

netfotograf ta fotograf hirsizligi yapanlari, fotograf amaci disinda kullananlari kiniyorum...

fotografla hobi olarak ilgileniyorum, bu sitede sadece fotograf icin bulunuyorum... bu amac disinda olan arkadaslarimin benimle olumlu olumsuz dialoga girmemesini rica ediyorum. son kez belirtiyorum, ben amatorum...

SIMDI SORUMA GELELIM...

FOTOGRAF SANATCISI NASIL OLUNUR ARKADASLAR, TV DE HER ELINE MIKROFONU ALAN BEN SANATCIYIM DIYOR, BENDE MAKINAMI ALIP TV DE MI GORUNMELIYIM...

Celil.

Tarih: 8 Ekim 2006, 05:55 - İp: 85.***.**8.226
myc
myc (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba Mete kardeşim e içtenlikle katılıyorum.saygılarımla

Tarih: 9 Ekim 2006, 12:11 - İp: 81.***.**8.65
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Tabiki hayir sanat insanin icinde kalbinde yatar.. Bakmak ama gorebilmek.. Soylemek ama yorumlayabilmek,yaratmak, birseyler katmak.. Sitenin konseptinden bende hosnut degilim hele hele onune gelenin fotograf eklemesinden hic degilim birde sanatla alakasi olamayan birakin sanati fotografla alakasi olmayan karelerin sirf bayan oldugu icin onlarca yorum almasi gercekten cok aci bir durum.. Sitede cok yetenekli ve cok guzel fotograflari olan bayan arkadaslarimiz var ama sunu soylemeliyim ben yorum yaparken fotograf cok guzel ve gercekten emek harcanmis olsa bile sirf bayan oldugu icin yorum yapmaya cekiniyorum ve nitekim yorum yapmiyorum.. yetenekli ve emek harcayan bayan arkadaslarimizi benim adima bu durumdan etkilendikleri icin uzgunum.. Sevgili Celil aciklamalarina katiliyorum sen dogrusun ve bu yolda emek harcamaya devam etmelisin diye dusunuyorum.. Saygilarimla..
Cem

Tarih: 9 Ekim 2006, 12:24 - İp: 198.***.**2.195
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

yaşamına ve yaptıklarına sanatçı duyarlılığıyla bakabiliyorsa insan
sanatın bir çok dalına ilgiliyse
ve bulunduğu toplumu bir adım ileri götürme uğraşında ise insan sanatçıdır
bu hem bakış kazandırır
hem kültür
ve öğrenmenin sonu olmadığından kimse ben sanatçı oldum dememeli
yaptıklarınız ve ortaya koyduğunuz işler size zaten bir misyon yükler
saygılarımla

Tarih: 9 Ekim 2006, 12:46 - İp: 212.***.**2.158
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

fotograf sanatcisi olunmaz, fotograf sanatcisi dogulur (ne alaka)

Tarih: 9 Ekim 2006, 14:25 - İp: 81.***.**7.8
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

kontrol paneli - üyelik bilgilerimde fotografcı unvanı kısmını Fotograf sanatcısı olarak değiştirin..

Tarih: 9 Ekim 2006, 14:53 - İp: 88.***.**7.118
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bak kontrast abin yapmisti bunu, sonra guzel fotograflar cekmeye basladi. simdi de dogaya merak sarmis. cicek-bocekleri bekliyoruz sayin kont.
(tamam bu topic iptal, kont geldi )

Tarih: 9 Ekim 2006, 14:57 - İp: 81.***.**7.8
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

ACTIGIM KONU ILE ILGILI BENDEN SON SOZ...

"fotografla hobi olarak ilgileniyorum, bu sitede sadece fotograf icin bulunuyorum... bu amac disinda olan arkadaslarimin benimle olumlu olumsuz dialoga girmemesini rica ediyorum. son kez belirtiyorum, ben amatorum..."

DIGERLERI GIBI ISYAN ETMIYORUM, ETMEYECEGIM, NETFOTOGRAF UYESIYIM, FDIKER SAHIBI OLDUGU SURECE UYELIGIM DEVAM EDECEK... SONRASI KONUSUNDA YORUM YAPMIYORUM...

SITEDE HICBIR OLAYA BUNDAN ONCE TARAF OLMADIM VE BUNDAN SONRA DA OLMAYACAGIM... FOTOGRAF CEKIYORUM, CUNKU BUNDAN ZEVK ALIYORUM VE SADECE FOTOGRAFLARIM ICIN BURADAYIM...

DUSUNCELERINI PAYLASAN ARKADASLARIMA TESEKKUR EDIYORUM, CIVIYANLARADA AYRICA TESEKKUR EDERIM...

SEVGILER.

Tarih: 10 Ekim 2006, 10:53 - İp: 85.***.**6.193
ayhanlider
ayhanlider (üye)
İstanbul / Amatör

Değerli arkadaşlar! Kanaatimce bir insanın kendini yasalara aykırı olmadıkça dilediği şekilde niteleme ve ifade etme hakkı vardır.

Yada kim ve ne olduğunu açıklamayıp saklama hakkı da vardır.

Celil beyin yazdıklarından yanlış anlamadıysam E-Posta adresini değiştirmesini istemişler. Kim, hangi hakla "senin adresindeki ismi yada sıfatı hak etmediğine inanıyorum o yüzden bu ismi değiştir yada gizle" deme hakkını kendisinde görebilir?

Fotograf sanatçılığı ünvanı yasaylamı veriliyor? Ya da birileri kendi düşüncelerini yasaların üzerindemi görüyor.

Meraklisi celil Beyin fotoğraf sanatçısı olmadığını varsaysak bile bunu kim nasıl isteyebilir?Yani şimdi adı cesur olup kendi korkanlar, adı adil olup kendi zalim olanlar Adı Büyük olup kendi küçük olanlar vb. adlarını değişmelimi? Yada toplumdan saklamalı mı?

Tarih: 10 Ekim 2006, 11:49 - İp: 88.***.**2.62