bjk58
bjk58 (üye)
Konya / Amatör

Fotoğraf Merakınız Nasıl Başladı?

sanırım herkesin bir hikayesi vardır.ayrıca forumda buna benzer bir başlık yoktur umarım.
benim foto merakım 6600 ımla başladı.6600 fotograf makinası değil bu arada cep telefonu baya bi resim çektikten (her gördüğümü) fotograf kalitesinin düşüklüğünden dolayı bi zaman sonra sıkıldım.0.4 mp sıkıyo insanı.
sonra bir gün mailime sony 10.3 mp fotograf makinası reklamı geldi.vay be dedim nasıl olmuş 10.3 ben daha 0.4 derken bir araştırmaya daldım... çıkamadım sonra slr neymiş compact neymiş iso neymiş diyafram nasıl oluyo sony mi iyiymiş fuji mi nikon mu derken forumuda buldum.şimdi tek eksiğim bir makina.Araştırmam tamam oldu bütçeyi denkleştirince o da hallolacak...
herkese bol fotoğraflı günler...

Tarih: 3 Mayıs 2006, 12:30 - İp: 85.***.**1.90
dpalut
dpalut (üye)
İstanbul / Amatör

kısacası bir fotoğraf çektim ve hayatıma girdi...

Tarih: 3 Mayıs 2006, 13:33 - İp: 81.***.**5.119
spadeseven
spadeseven (üye)
Aksaray / Amatör

Küçüklükden beri bende anları ölümsüzleştirme merakı war.

işte temelde baslama nedenim budur.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 14:26 - İp: 85.***.**4.219
greeen
greeen (üye)
İstanbul / Amatör

Sünnette attan inmeden önce fotoğraf makinası isteyen çocuktan ne beklenir?

Tarih: 3 Mayıs 2006, 14:37 - İp: 85.***.**6.247
dersan
dersan (üye)
İstanbul / Amatör

Ben motorumla çok gezen bir insanım vede gezdiğim yerleri arşivlemek ilerde bakıp arkadaşlarıma aileme buralara gittim bu insanlarla tanıştım demek istediğim için bu uğraşa başladım aslında biraz da dayıma özendim dayım adnan genç profosyonel fotoragçı hemde gezi kitapları yazıyor sanırım onun yolunda ilerliyorum hoş o motor kullanmaktan korkuyor :] son zamanlarda ama sanat fotorafları çekme çabasına girdim başarılı oluyormuyum hiçbir fikrim yok ama çekiyoruz işte :]

Tarih: 3 Mayıs 2006, 14:47 - İp: 212.***.**9.81
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

benim de babam sagolsun.. cocuk yastayken ben, elime fotograf makinesini vermedi.. kirarsin dedi.. ben de kendim alirim dedim, aldim ve fotograf cektim..
iste o gun fotograf makinesiyle tanistim..

Tarih: 3 Mayıs 2006, 19:06 - İp: 62.***.**2.10
kemal37
kemal37 (üye)
Kastamonu / Amatör

BEN HENÜZ 15 YAŞINDAYIM. BU GENÇ YAŞIMDA 25 İN ÜZERİNDE ŞEHİR GEZDİM. VE BU GEZİLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRME İSTEĞİ BENİ VAZGEÇEMEYECEĞİM Bİ FOTOĞRAF MERAKINA SÜRÜKLEDİ. ŞİMDİ FOTOĞRAF MAKİNAMSIZ SOKAĞA BİLE ÇIKMIYORUM.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 19:50 - İp: 195.***.**7.71
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese Merhaba oncelikle...
Fotograf merakim, abimin onceki yillarda cekmis oldugu fotograflara bakmamla basladi... Aaa ne guzel, aaa burasi neresi... aaaa bunu nasil cektin demelerimle ...Derken aradan uzunca bir zaman gecti...National Geographic dergileri,Atlas dergileri karistira karistira merakim oldugunu anladim fotograflara... Compact makinelere biraz goz gezdirdikten sonra ( birilerinden hep odunc aldim ), bunlarla yetinemeyecegimi anladim...
Gozlerim hep daha cok ayrintiya takilmaya basladi...Sonra basladim fotograf makinelerine dair herseyi ve fotografciliga dair herseyi arastirmaya...Makinemle tanistim ve sonra kendi ic dunyamdan dis dunyaya gozlerimle yansiyan karelerle Ne de olsa tipik bir kova burcuyum...

Sevgilerimle,MOR CADI

Tarih: 3 Mayıs 2006, 20:23 - İp: 88.***.**7.215
onuronat
onuronat (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

dslr var bende sadece perde sesine hayran kaldım sonra gıttım neyaptım ettım aldım...

Tarih: 4 Mayıs 2006, 00:07 - İp: 88.***.**6.25
levent92
levent92 (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

BEN BİR GÜN BİSİKLETE BİNDİM FİLM ALDIM BAŞLADIM ÇEKMEYE

#levent92' tarafından 14.02.2007 22:45:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Şubat 2007, 22:45 - İp: 85.***.**9.44
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

hep böyle elektronik şeylere ilgi duyardım,foto makinesi,mp3 vsvs.. derken bi gün almak istedim. İlk o zaman sırf şekli güzel diye datron bi makine vardı onu cok sevdim. sonra da araştıra araştıra beş para etmeyeceklerini anladım.. Canon almıstım.

Tarih: 14 Şubat 2007, 22:47 - İp: 81.***.**7.101