harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğraf Gezileri

Aslında düşüncelerinizi merak ediyorum.

Paylaşım siteleriyle birlikte epey yaygınlaşan ve revaçta olan fotoğraf gezileri...

20-30 kişi hep birlikte objektifi çeşme başında oturan yaşlı nineye doğrultmak mı yoksa sadece sizin objektifinizin oraya yönlenmesi mi?

Fotoğraf çekmek tek kişilik bir olay mıdır yoksa toplusu da caiz midir?

İşin özü tercihiniz hangisi olur,neden?

#harmanci' tarafından 17.10.2009 18:03:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ekim 2009, 18:01 - İp: 88.***.**2.15
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi ben de çocukları tören alanına götürmekten sorumluyum..
Bu arada bu domuz giribi harmancı hocama uğramamış ama sanırım bana ufaktan ufaktan uğrayacak gibi..

Ben de kendimi acaip kötü hissediyorum..

......................................................................................

Bu arada fotoğraf gezilrine ben de Msutafa hocam gibi kesinlikle tek gidilmesi taraftarıyım..Ha yanıma bi model alırım ama asla fotoğraf çeken biri olmamamlı..Hatta mümkünse fotoğraftan hiç anlamamıl..Sadece fotoğraf çektirmeyi seven biri olsun yeterli..

Çünkü fotoğraf çekerken kendimi rahat hissetmeliyim..Konsantre olmalıyım..Dikkatimi dağıtacak d300 lü bir başka fotoğrafçı etrafımda dolanmamalı..Önümdeki manzaraya kompozisyona bakan tek kişi ben olmalıyım..O kare bana has olmalı..Yoksa herkesin çekebileceği kareyi çekmek çok ta cazip gelmiyor bana..

Ama bu fotoğraf gezilerine katılmamaı engellemiyor..Çünkü o gezileride amacım fotoğraf çekmek değil..İnsnalarla tanışmak, makinelrle tanışmak, ortak bilgileri paylaşmak..Ha arada bir kaç fotoğraf ta çekerim sanat adına ama pek te tutmazlar işte..çektiklerim sadece belgesel amaçlı olurlar..

Sözün özü harmancı hocam yazdıklarından ne fikrin olduğunu anlamadım ama sanrımım sen de bu gezilerin fotoğraf sanatı açısından pek verimli geçtiğini düşünmeyebnlerdensin..E ben de öyle diyorumm

Tarih: 10 Kasım 2009, 00:56 - İp: 88.***.**3.107
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Geçmiş olsun diyelim madem hastalara, dikkat edin siz de..Test yaptırın,isteyin,hakkın var..

Lazutemmi bayram yaklaşıyor ne zaman geleceksin [ Aapazarı vb ] bu tarafa..Programın ne.?

Tarih: 10 Kasım 2009, 08:51 - İp: 88.***.**5.187