egdkky
egdkky (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Engin Fikirleriniz Lütfen..

arkadaşlar forumunuza 2 yıl kadar önce üye olmuştum..yine makine hakkında bilgi istemiştim sizden.. eğer mümkünse şimdi tekrar tecrübeli fikirlerinize ihtiyacım var.. çok profesyonel olmamakla beraber o dönemden bu yana kendime göre normal dijital bi makine aldım..daha çok siyah beyaz ve manzara yada kompozisyonlu fotoğraf çekmeyi çok seviyorum..ben afyonda ikamet ediyorum fakat antalyaya çok sık gidiyorum..oradaki güzellikleri fotoğraflamak acaip hoşuma gidiyor.. eşim sağolsun bana çok destek veriyor ve teknosada araştırmış şimdiki ilgime göre NİKON 5100 almayı düşünüyor..çok sevindim tabi... ama biraz araştırmak istedim siz ne dersiniz makine hakkında? şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim..

Hayatınızda ışığınız gibi aydınlık olsun..!

Tarih: 18 Mart 2009, 17:03 - İp: 78.***.**6.224
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

teknosada birşey arastırılmaz,size satılır.
ustelik piyasa fiyatının uzerıne,ve sonrasında malesef garanti vs konularında zerre destek goremezsiniz..
teknosadan almayı unutun bence..

bahsettiginiz makineye gelince, optik vizorlu nıspeten buyuk sensorlu bir makine ancak 12 mp kaldıracak kadar buyuk bir sensor degil malesef.harici flaş takılabilme imkanı var ancak acıkcası cok gerekli olacagını dusunmuyorum boyle bir makine için..
ozelliklerine bakıoyurm kagıt uzerınde epeyi afili duruyor ama nekadarı gerekli sorusunun cevabı,bana gore hiçbiri..
ayrıca mınımum cekim suresi 1 sn gorunuyorki bazı durumlarda yetersiz olacaktır..
gorunum olarak gayet iyi bir goruntusu var...

suanda elinizde hangı makine var bilmiyorum ancak

http://urun.gittigidiyor.com/CANON-POWERSHOT-SX100-IS-8-0MP-SIFIR-KUTU_W0QQidZZ14485032

bu makine her anlamda ihtiyacınızı karsılayacaktır.daha geniş bır kullanım alanı saglayacaktır..
nıkon 5100a gore daha ucuz sanırım.

Tarih: 18 Mart 2009, 17:41 - İp: 78.***.**3.199
  • 1