derya_s79
derya_s79 (üye)
İstanbul / Amatör

En İyi Digital Çekim

en iyi digital görüntü için hangi marka fotoğraf makinası almalıyımm bilmiyorumm,, bu konudan anlayan varsa ve beni yönlendirise sevinirmm..alırken öncelikle neye dikkat etmeliyim mesela,,şimdiden ilgilenenlere teşekkürler

Tarih: 12 Eylül 2005, 14:49 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Hasselblad 22milyon piksel bir makine çıkardı fiyatıda yaklaşık 22000 dolar. Siz fiyat belirmemişsiniz ne amaçla kullanıcağınızda önemli eğer bunlardan da bahsederseniz yardımcı olabilirim sanırım.
İyi günler

Tarih: 12 Eylül 2005, 21:43 - İp: yok
acesur
acesur (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

makramikro sonderece haklı ihtiyaçalarını belirlemelisin. Yok eğer benim param çok en iyisi olsun dersen bende mamia zd'yi öneririm. (eğer bağ yolunda kullanacaksan toros işini görür fakat ferrari yolda bırakır)

Tarih: 13 Eylül 2005, 09:34 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Bütçe + ne çekeceğin + ne kadar sürede sıkılacağın + ilerde daha iyisini yapabilirmiyim + yoksa üç beş arkadaş orda burda gezip tozacaz, o arada da çekerim işte mi + sakarmısın + utangaçmısın + fotoğrafları bastırırmısın + bu işten para kazanırmısın + ders almayı düşünürmüsün + filan falan gibi birçok kriterlerden sana uyanlarını yaz, cevabını yazalım.

Tarih: 13 Eylül 2005, 16:18 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

kendimden biliyorum nikond70s çok paran varsa mamıya rb67 ye dijital adaptör taktırabilirsin örnek erol atar paraya para demiyo vsk 5 milyar

Tarih: 4 Ekim 2005, 22:15 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

abi herkes ne komikmis sitemizde valla.. derya, hosgeldin foruma.. sen bizimkilere bakma..
macromicro, birak hasselblad'i, phase one, P45 diye yeni bir digital back cikardi.. 39 megapixel.. fiyati da 30000 dolar gibi sanirim..
soyle bir de mamiya 645 AFD II body alirsin.. yeme de yaninda yat..
..
derya soruyu, hangi makine en iyisidiri ogrenmek icin mi yoksa kendine bir makine almak istediginden dolayi mi soruyorsun?
tahminimce, kendine alacagin makineyi bulmaya calisiyorsun.. ne de olsa ilk mesajinmis bu..
ne kadar butce ayirdin? hangi ozellikleri olsun istiyorsun?
..
ceko, sebastiao salgado'nun titanium M7'sini unutma.. bir range rover parasi valla..

Tarih: 4 Ekim 2005, 22:31 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Derya bence Sebastio salgado'nun M7'sini al. ben vazgeçtim almayacam. senin ihtiyaçlarını karşılar. Karizman olur. Fiyatını dadanagast biliyor. hem paran çıkışmazsa yardımcıda olacağını söyledi

Tarih: 5 Ekim 2005, 22:26 - İp: yok
stokes
stokes (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence ilk başta bir iki tane kitap al, oku konu hakkında bilgin olsun sonra alacağın makinaya karar ver.

Tarih: 6 Ekim 2005, 10:18 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

o dediğin makineyi altında mı yapıyolar altı üstüfotoğraf çekicez 40milyon olsa yeter dijitalı çıkartılar işimizi kestiler amatör bitti kimse karta foto istemiyo ekranda bakıp geçiyolar haksızmıyım.

Tarih: 16 Ekim 2005, 01:21 - İp: yok
  • 1