coldmountain
coldmountain (üye)
İzmir / Amatör

Eleştirel Yorum Yasak!

Bravo gerçekten çok güzel! Alkışlıyorum. Gerçekten güzel bir fotoğraf.
Fakat, bence bu yorumu 5 yaşındaki çocukta yapar.
Değerli arkadaşlar siz, her fotoğrafa yorum yapma mecburiyeti hissedenler, birazda bu fotoğrafın çekim tekniğiyle ilgili yorum yapsanız da bizlerde bir şeyler öğrensek!

Fotoğraftaki mavi ışığın nasıl elde edildiğini bir açıklasanız.
Bunun için hangi ayarların kullanılabileceğini ve bu enstantaneyi yaratabilmenin şartlarını açarak, çok acemi fakat hevesli olanlarında bir şeyler öğrenebilmelerine katkıda bulunsanız!
Bence çok uygun olur.

Üye, fotoğrafına eleştirel yorum yapılmasını istemiyor!

Fotoğrafı çeken saygıdeğer üyenin fotoğrafını değil, düşünce yapısını eleştirmek isterdim. Bir fotoğrafı sadece seyrettirmek ve bencilce tatmin yaratma duygusu içinde insanları kullanmaya kalkmak, toplum içinde toplumdan uzak kalmak anlamını taşır. O halde fotoğrafı bu siteye koymasının bir anlamı da yoktur. Bilgisayarına kaydederek sadece kendisi ve onu alkışlayacak olanlar seyretsin. Saygılarımla.

Tarih: 11 Kasım 2009, 11:10 - İp: 88.***.**1.202
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Üye, fotoğrafına eleştirel yorum yapılmasını istemiyor!
-----------------------------------------------------------------
Bunu eleştirmenizi anlamıyorum. Madem sitede fotoğraf yüklerken bu seçenek var ve üye bu seçeneği seçmek istiyor. Bunu eleştiremezsiniz.

Yönetime söyleyin bu seçeneği kaldırsın o zaman.

Diğer konularda haklısınız. Çoğu fotoğrafa yapılan yorumlar dediğiniz gibi maalesef.

Tarih: 11 Kasım 2009, 12:17 - İp: 81.***.**2.109
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sultan abla sizin dediğiniz şekilde olursa kavga dövüş çok oluyor sitede..
fotoğraf sahibinin bu seçimine karışmamak lazım bence. eleştiriyi kaldıramayan bir karakteri varsa bu onun problemidir. Eleştiri yapmazsınız olur biter.
yada,
benim gibi yapıp eleştiri istemiyorum diyen fotoğraflar için forumda konu açarsınız orada istediğiniz kadar eleştirirsiniz..
bakınız:
http://forum.netfotograf.com/serbest_kursu.asp?msg_id=40603

Tarih: 11 Kasım 2009, 12:32 - İp: 88.***.**5.91
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Bnede onu diyorum ya remi. Üyenin kendi tercihidir. Madem öyle bir seçenek var ve onu seçmek istiyor, seçer kimsede karışamaz.

Tarih: 11 Kasım 2009, 12:44 - İp: 81.***.**2.109
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Fakat, bence bu yorumu 5 yaşındaki çocukta yapar

Küçük çocuklar fotğ sitelerine girmiyorlar keza..

Tarih: 12 Kasım 2009, 11:17 - İp: 88.***.**0.253
  • 1