mapiper
mapiper (üye)
Rize / Amatör

Dünyanın En Büyük Fotoğrafı

ABD'nin California eyaletinde 6 fotoğrafçı, bir uçak hangarından yaptıkları dev fotoğraf makinesiyle dünyanın en büyük fotoğrafını çekmeye hazırlanıyor.

Bir zamanlar savaş uçaklarına ev sahipliği yapan El Toro Deniz Piyadeleri Hava Hangarı, şimdi dünyanın en büyük fotoğraf makinesi oldu. Fotoğrafçılar herşeyin yolunda gitmesi halinde, hangardan dönüştürülen fotoğraf makinesiyle, birkaç gün içinde hangarın dışındaki panoramik görüntüyü kaydedecek.

Kar amaçlı olmayan Legacy Projesi'nde görev yapan bu fotoğrafçılar, dev makineyi dün düzenledikleri basın toplantısıyla tanıttı. Ekip, bu makineyle çekecekleri fotoğrafı 8 Temmuza kadar tamamlamayı planlıyor.

Fotoğrafçılar, projede negatif film görevini görecek, ışığa hassasemülsiyonla kaplanmış 10 metreye 34 metre ebadında beyaz bir bez kullanacak. Ekip, bezin banyosunu da onlarca metreküp solüsyon ve sabitleyici ile yapacak.

Tarih: 15 Haziran 2006, 16:05 - İp: 85.***.**1.167
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

tam bu haberi girmek için baslık atıyordum ki benden önce davrandığınızı gördüm.... Benden çok yaşayacaksınız

Tarih: 15 Haziran 2006, 16:09 - İp: 81.***.**3.185
mapiper
mapiper (üye)
Rize / Amatör

Yok ben genelde pek yapmazdım bunu da epeydir girmiyordum siteye bari girmişken bi işe yarayayım dedim. Çok yaşama konusuna gelince inşallah hep birlikte barış içinde herkes çok yaşar... kolay gelsin

Tarih: 15 Haziran 2006, 16:15 - İp: 85.***.**1.167
merve_vs
merve_vs (üye)
Ankara / Amatör

heheh en buyuk negatif olacak herhalde yani zaten dijitalde bunu küçük makinaylada yaparlar değil mi?

Tarih: 25 Haziran 2006, 21:29 - İp: 88.***.**5.2
  • 1