uykuuu
uykuuu (üye)
İzmir / Meraklı

Dün ,bugün Ve Yarın

Merhaba arkadaşlar. Bir şehrin Dün bugün ve yarın adlı bir fotograf yarışmasına katılıcam.Dünü bugün ü çektim fakat yarını nasıl fotograflayabilirim bir önerisi olan var mı acaba. ? Önerilerinizi bekliyorum.

Tarih: 24 Haziran 2011, 19:25 - İp: 94.***.**7.198
et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

bizim zaman makinesini alabilirsin. ama hemen geri getir hae usta görmesin kızıyo sonra.

Tarih: 24 Haziran 2011, 20:45 - İp: 85.***.**3.12
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

dün eski, bugün iyi, yarın şahane..

belli bir konuya odaklanabilirsin. dünü çekmek için şehrin eski yerlerini çekebilirsin. bugünü çekmek için sokaklar, yarını çekmk için en modern ileri seviye yaratıcı işleri çekebilirsin.

mesela çcuk öğesini konu alabilirsin. kenar mahalle aralarında çamurlu yerlerde oynayan sokaktaki çocukları çekebilirsin. yada misket oynayanları..

ardından bugünü çekmek için mahalle parklarındaki çocuklarla birlikte şehride kadraja alabilirsin.

yarını ise modern avmlerdin içinde önünde yada çok katlı binaların üst katlarında yetişe, oynayan çocuğu çekebilirsin. yada pahalı otomobil içindeki çocuk kolduğundaki çocuğu şehrin en modern yerinde kadrajlayabilirsin. yada değişik kültürlerden çocukları yan yanyken çekebilirsin bu ileiye dönük kardeşlik ve değişik kültürlerin şehirde bir araya geleceği öngörüsünün bir kadrajlanmış hali olmuş olur..

çocuk yeine mesela bir kedi yada bir bitkiyi ana öğe seçebilirsin. şehir seçilecek diye illa şehr tam göbeğe gelecek şekilde çekilmemeli bence.. mutlaka insan, hayvan, obje, bitki vs. gibi yardımcı unsurlarla çalışmalısın.

bunlar aklıma geldi

Tarih: 24 Haziran 2011, 21:27 - İp: 88.***.**9.153
et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

bak benim daha iyi bi fikrim var. dün olarak gülen çocuk çek. bugün olarak somurtan çocuk çek. yarın olarakta 3 çocuk çek.

Tarih: 24 Haziran 2011, 21:52 - İp: 85.***.**3.12
mahmutm.
mahmutm. (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

SAksıdaki bir bitkiyi çocuk yerine kullanarak remi5861 ustanın dediği gibi aynı şehrin farklı yerlerinde çekebilirsin. Benim hayalimde biraz biraz canlandı .D Modern bir yerin ortasında çiçek. O daha doğal ve eski olan yerdeki çiçek

Tarih: 24 Haziran 2011, 22:03 - İp: 88.***.**2.245
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

3 çocuk daha çok siyasi bir mesaj verirsanki

Tarih: 24 Haziran 2011, 22:46 - İp: 88.***.**9.153
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ayrıca tam tersi de olabilir. saki sokaklar ve kalabalık sokaklar..

yada yemyeşil sokaklar ve yemyeşil sokakları olan şehir ile daha soğuk binaları olan ama daha modern ve yeşil olmayan bir şehirde olabilir.

iyiye doğru giden zaman yada kötüye doğru giden zaman eşiğinde bir şehir

Tarih: 24 Haziran 2011, 22:56 - İp: 88.***.**9.153
uykuuu
uykuuu (üye)
İzmir / Meraklı

Çok teşekkür ederim harika öneriler bunlar

Tarih: 25 Haziran 2011, 00:11 - İp: 94.***.**7.198
  • 1