pims
pims (üye)
Kocaeli / Meraklı

Çözünürlük

Bilgiye ihtiyacım var. Kızımın fotoğraflarını photoshop yapıorum kendimce. baskı yaptırıcam fakat tlf ndan çekilmiş fotoğraflar olduğundan pikselini genelde kaçta yapabilirim?

Tarih: 25 Mayıs 2019, 04:12 - İp: 185.***.**2.227
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Tam olarak yapmak istediğiniz şey ne?

Tarih: 26 Mayıs 2019, 02:20 - İp: 95.***.**3.229
pims
pims (üye)
Kocaeli / Meraklı

tlfn la çekilmiş fotoğraflar , profösyonel fotoğraf makinesiyle çekilmiş fotoğraflar gibi net çıkmadığı için photoshopta kesmekte zorlanıyorum ve baskı yaptırdığımda görüntü bozulur diye düşünüyorum. çok net olmasada kötü olmaması için görüntünün photoshoptan görüntü ayarı nasıl olmalı ? kızımn fotoğraflarını kendimce arka fon falan koyuyorum. inşallah anlatabilmişimdir .

Tarih: 26 Mayıs 2019, 03:41 - İp: 185.***.**2.227
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Şimdiki cep telefonları özellikle aydınlık ortamlarda iyi fotoğraflar çekiyorlar. Çok büyük baskı almayacaksanız pek bir bozulma olmayacağını düşünüyorum.Photoshopta çalışırken dosyayla işiniz bitmediyse PSD olarak kaydedin. (JPG olarak kaydedip tekrar o dosyayı açıp sonra iş bitiminde tekrar JPEG olarak kaydederseniz bir mikatr kalite kaybı olabilir.)JPEG olarak kaydederken en yüksek kalitede kaydedin.Keskinleştirme uygulayacaksanız en son uygulayın.Dediğim gibi büyük boyutlu baskı alamyacaksanız pek bir bozulma olmaması lazım.Dekupe işlemi genelde can sıkcıdır, özellikle arka fon homojen değilse. Kızınızı tek renk fonda çekerseniz Photoshopta dekupe yapmanız kolaylaşır.

Tarih: 27 Mayıs 2019, 00:30 - İp: 95.***.**3.229
pims
pims (üye)
Kocaeli / Meraklı

tamam şimdi anladım çok teşekkür ederim vakit ayırıp cvp verdiğiniz için

Tarih: 27 Mayıs 2019, 03:31 - İp: 185.***.**2.227
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Yardımcı olabildiysem

Tarih: 27 Mayıs 2019, 17:22 - İp: 95.***.**3.229
  • 1