baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

Çöken Pcden Fotoğraf Kurtarmak

merhaba uzun bir aradan sonra geri döndüm
yaklaşık 1 aydır Belekte hem doktora tezimle ilgili çalışmalarımı yaptım hem de tatilimi

pc konusunda bir türlü yüzüm gülmedi hatırlarsanız diğer laptopumun üzerine de kahve dökülmüştü ve kurtarmıştık

tam bütün işlerim bitti dedim pc yi açtım son bir düzenleme yapayım diye

açılmadı dönüyor dolaşıyor mavi bir ekran çıkıyor açılmıyor eyvahhh dedim

hemen antalyaya gittim esaslı bir virüs girmiş windows çökmüş dedi servis elemanlarından biri format gerekir ama bilgiler gider dedi bilgilerin gitmesi demek benim 1 aylık emeğimin gitmesi demekti içinde yaklaşık 3000 foto vardı hem tezle ilgili hem özel tatil fotografları

moralim taban yaptı, sonra Belekta bir internet cafeye sordum son bir şans dediki ben bunu yaparım kurtarırım tüm bilgileri

nasıl sevindim anlatamam

çocukla beraber başladık değişik yollar deniyor ama bir türlü olmadı

en son format atıp yeniden kurdu O&O disk recovery ( ya da buna benzer) bir programla denedi

bazen bırakalım diyorum hayır asla diyor ben bir işi yarım bırakmam diyor inat ediyor

umudumuz bir kırılıyor bir yükseliyor

dedi abla sen git eve ben bunu sabaha kadar yaparım

iyi dedim

sabah geldim kurtarmış nasıl sevindim anlatamam

konyaya döndüm baktım fotograflara

yaklaşık 20000 fotograf çıkarmış internetten logolar küçük simgeler sitelerde gelen fotograflar bile var

yalnız bazı fotografları yarım almış ya da alamamış yani benim fotografların bir kısmı gitmiş

sormak istediğim şu;

başka bir bilgisayarcıya gitsem harddiskin derinlerine tekrar inebilir mi sizce??

Tarih: 19 Ağustos 2007, 09:54 - İp: 85.***.**8.22
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Teyze geçmiş olsun. Sistemi tamamen kurtarmak mümkün.Ama bu sana pahalıya patlar.Onunu için bu kadarı ile yetin. Yanmış, hatta vurulmuş hardesleri bile kurtarıyorlar. Geçmiş olsun der ellerinizden saygı ile öperim.

Tarih: 19 Ağustos 2007, 10:51 - İp: 88.***.**7.138
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

türkce karakter kullanarak isim verdigin dosyalar büyük ihtimalle gelmiyor..belki o sebebten gelmemiştir foto .lar

Tarih: 19 Ağustos 2007, 11:49 - İp: 88.***.**5.78
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

internet cafeden once keske daha deneyimli bir yazılım şirketine vb. gitseydiniz..
ve birde tabi keske yedekleme yapsaydınız..
zararın neresinden donulse kardır bilgisi olan birkac arkadas vardı onlardan bir şirket ismi alabilirseniz birde o sekilde kurtarmayı deneyin..

Tarih: 19 Ağustos 2007, 18:07 - İp: 88.***.**9.125
patara1955
patara1955 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Makineye ait bellekten de kurtarma yapılır.Siz anladığım kadarıyla pc nin harddiskinden kurtarma işlemi yaptınız.birde öyle deneyin.harddiskin derinliklerine inilebilir ama bu çok masraflı olur,geçmiş olsun...

Tarih: 19 Ağustos 2007, 19:00 - İp: 88.***.**9.193
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

çöken bilgisayara format atmak gereksiz. eğer hdd de ciddi bir hata yoksa format atmadan da elbette kurtarılırdı fotoğraflar.
hdd yi başka bir pc ye takabilirdin, olmadı windos u format atmadan kurmayı deneyebilirdin ki %90 garanti veririm ,format atmadan yani eski windows u silmeden yeniden windows kurmak sistemdeki verilere sorunsuz ulaşmayı sağlar.

yine de google yaz, veri kurtarma yazıp 2230 a yolla

Tarih: 19 Ağustos 2007, 19:05 - İp: 88.***.**3.134
ug-06
ug-06 (üye)
Ankara / Amatör

masraflı olacak birşey yok bu konu çok basit bir konu sadece işini bilen bir bilgisayarcı bunu rahatlıkla yapar ve bi masrafı yok sadece 1 adet programla bütün giden resimler geri gelir ama bi şartla silinme olduktan sonra bilgisayara yükleme yapılmayacak aksi halde geri gelme şansı %50 ben geçen bi arkadaşın sd kartından silinen bütün resim ve videolarını geri getirdim 15 dk da programın adı recovery my files ankara da olsaydınız yardım edebilirdim tavsiyem iyi bilgisayar bilen birine müracat etmeniz.

bu konu ile ilgili soracağınız bir şey olursa [email protected]

#ug-06' tarafından 20.08.2007 11:11:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2007, 11:08 - İp: 85.***.**1.245
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

buffaloya katılıyorum. eğer harddiske yeni bir windows kurarsanız, bilgisayar açılırken size sorar hangi windowsu açmak istiyorsunuz diye, siz yenisini seçersiniz ve onun üzerinden bilgisayarı açabilirsiniz.

ayrıca bu harddiskten, hafıza kartlarından vs. silinen dosyaları geri getirmek nasıl oluyor? mantığı nedir bunun bilen var mı?

Tarih: 20 Ağustos 2007, 11:52 - İp: 88.***.**3.233
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

silinen dosyaları geri getirmek nasıl oluyor? mantığı nedir bunun bilen var mı?

hdd ye yazılan hiç bir şey aslında silinmez, aslında yazılan bir şey de yok . bir dosyayı sildiğinde aslında işletim sistemine o dosyayı görmemesini söylüyorsun.
format atma işlemi dahi dosyaları silmez. sadece özel programlarla saatler süren bir uygulamayla hdd yi temizleyebilirsin.
işi ehli firmalar hdd den silinmiş tüm verilere ulaşabiliyor.

Tarih: 20 Ağustos 2007, 12:38 - İp: 81.***.**7.49
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Geçmiş olsun. En azından bilgi ve resimlerinizin büyük kısmını kurtarmışsınız geri kalanıda diğer arkadaşların dediği gibi bir takı yöntemlerle kurtarılabilir diye biliyorum. Benimde 3 ay kadar önce HDD'ni bir partisyonu hakkın rahmenite kavuştu ve 80 GB dosya gitti kurtaramadık.

Tarih: 20 Ağustos 2007, 13:04 - İp: 81.***.**1.188
dermann01
dermann01 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tanıtım:
Recovery My Files, şu anda dünya üzerinde silinen dosyaları kurtarmakta birçok programla karşılaştırılmış ve testlerde en üst sırada yer almış başarılı bir programdır. Recover My Files; silinen belgeler, grafikler, dijital kamera fotoğrafları, ZIP dosyaları, e-posta, müzik, video ve diğer tüm dosya biçimlerini geri getirmenizi sağlayan üstün özelliklere sahiptir.

Recover My Files; Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silinmiş dosyaları, formatlanmış sürücülerdeki verileri ve hatta hiç kaydedilmemiş geçici sistem klasörlerini bile geri getirebilir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için uzman bir bilgisayar kullanıcısı olmaya da gerek yoktur. Program 4 temel adımda dosya kurtarma işlemini gerçekleştirecektir.

Program FAT12, FAT16, FAT32 ve NTFS dosya sistemlerinin yanında Jaz, Zip sürücü, diğer çıkartılabilir medya ve dijital kameralardaki verileri de tam olarak kurtarabilmektedir.

Yenilikler:
# MP3 ve iPod dosyalarını geri getirme özelliği eklendi.
# FAT dosya sistem kurtarması üzerinde diğer düzeltmeler yapılmıştır.

Not: Programın bu deneme sürümü ile sadece kurtarılabilecek dosyaların listesini görebilirsiniz. Listedeki dosyaları kurtarabilmek için 69.95$ ödeyip, programın tam sürümünü satın almanız gerekmektedir

Siteye girmek icin tikla

programi indirmek icin Tikla

Not ilaci icin Biraz beklemen gerek smart diski arkadasa verdim seriali felan onda kaldi geldi ana sana pm yolu ile yollarim

#dermann01' tarafından 21.08.2007 01:16:57 tarihinde düzenlendi.

#dermann01' tarafından 21.08.2007 01:17:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 01:15 - İp: 213.***.**2.45