buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Çok Tembelsiniz

Evet evet çok tembeliz site sakinleri olarak.

Sitede iki yeni bölüm ve iki yeni büyük proje var.

İl İl Türkiye ve Kültür Varlığımız diye.
Kültür varlığımız kategorisi eski fotoğraflar ve başlangıçta yaşanan coşkuyla ciddi birikime sahip oldu.
Ama katılım çok azaldı ve eklenen fotoğraflara kayıtsızlık had safhada.
Merak ediyorum siteye üye olan herkes Elvankent gibi uyduruk yerlerde mi yaşıyor? Yaşadığınız bölgede hiç mi 100 yaşından eski eser yok?
Hadi ondan geçtim.
Eklenen fotoğrafların büyük kısmına dönüp bakan yok. Yahu bunlar bizim tarihimiz. Neden bu ilgisizlik?

Ama şimdi kalkıp serbest kürsüde bir konu açsam '' Osmanlı da harem sefası '' diye, herkesin milliyetçilik damarı tutar , bana denmedik laf kalmaz.
Yalan mı?
Tarihimize bu kadar saygılıyız madem , neden bu ilgisizlik arkadaşlar?

İl il Türkiye diye bir bölüm açıldı, yapmanız gereken tek şey yaşadığınız yerden bahsetmek , hepsi bu, en fazla 5 dakikanızı alır. Ama bakın kategori ne durumda;

Konya -----0 yazı .
Kütahya----0 yazı
İstanbul---0 (evet sıfır) yazı

İşin aslı 3-5 şehir dışında hiç bir şehir hakkında yazı yok.
Hepimiz yurtdışında mı yaşıyoruz acaba?
Kadir İrkin arkadaşımız da olmasa 3-4 yazı kalacak geriye....Bir yerlerden kopyala-yapıştır bari yapın ...

Site ahalisini ciddi manada kınıyorum....
bir de smile koyayım şuraya.

Tarih: 27 Aralık 2007, 23:22 - İp: 85.***.**2.74
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Buffalo çok haklısın..Bu kına gerçeketen hakkettim..İnan bu doğrultutda çalışmalrıma başlayacam..teşekür ediyorum iğneyi batırdığın için

Tarih: 27 Aralık 2007, 23:42 - İp: 88.***.**1.119
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

teşekkürler buffalo böyle bir topik açtığınız için,
bende kendimi açıkçası çıkıntı gibi hissediyordum,kimse bir şeyler eklemiyor ben niye ekledim diye rahatsız oluyordum.
fotograf çekmenin en güzel taraflarında biri gezi kültürünü oluşturmak ,arttırmaktır.
gezi seven bir toplumuz aslında ama anlatmayı pek sevmiyoruz galiba,
mesela ben yedigöller,cumalıkızık,gölyazı,kaz dağları gibi yerleri çok merak ediyorum.mesela galeride belki yüzlerce yedigöller fotosu vardır.Ama burayı anlatan bir kişi bile çıkmadı.istesem yüzlerce bilgi bulabilirim ama neden sitemizi zenginleştirmeyelim.

ben en çok sefer hocam dan bu tip yazılar bekliyordum,bu topik sayesinde bunu da söylemek istiyorum.

site yönetiminden bir konuda destek istiyorum,yeni eklediğimiz fotoları bu konularımız ile ilişkilendirme yapmak.o yazıların altına yeni fotografların konulmasını sağlanmalı.

Tarih: 28 Aralık 2007, 00:18 - İp: 85.***.**0.11
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili kadir inan yine buffalonun bir topiği vardı foto öykü diye..orada çok ilginç projelerim vardı.ancak baktıtımm ahalinin orayala pek ilgisi yok..Bu gözümü kokuttu..
oysa ben çok severim bu tür şeyleri..Ancak okuldan ve f diğer işlerimden zaman kalmıyor..Buna inanın .Şu an saat 00:30 ve ben dah ayaktayım. Hrgün bu böyle..

Ama dediğm gibi bundan sonra bu kategorileri güncelleştirmek için çok caba sarfedeceğim..

Tarih: 28 Aralık 2007, 00:27 - İp: 88.***.**1.119
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

İl İl Türkiye bölümüne ben nasıl fotoğraf ve bilgi ekleyeceğimi bilemedim.Cehaletimi mazur görün ve bana yardımcı olun bu konuda arkadaşlar.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 28 Aralık 2007, 00:42 - İp: 85.***.**6.106
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

http://galeri.netfotograf.com/miras.asp?kul_id=2
http://galeri.netfotograf.com/miras.asp?kul_id=1
Bu linklerden bilgi ekleyebilirsiniz. Diyar diyar anadolu kategorisine doğrudan fotoğraf eklenmiyor çünkü böyle bir kategori yok. Yazı ekliyorsunuz ve yazınız galerideki fotoğraflarla ilişkilendiriliyor.

Tarih: 28 Aralık 2007, 00:51 - İp: 85.***.**2.74
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Çok teşekkür ederim.

Tarih: 28 Aralık 2007, 01:03 - İp: 85.***.**6.106
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ama ama benim mazeretim vardı.O yüzden yani. Pazar günü Kütayayılala buluşcez. U zıman bissürü şey ekleriz.
Ayrıcana bufaloyu sitede ilk defa işi yarar bi iş yaptığı için Kütlamayı vazife biilirim. Afferin bufalo.

Tarih: 28 Aralık 2007, 01:58 - İp: 88.***.**2.124
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

İlgili bölümün alt yapısı geliştirilmeye açık... Mesela "Doğal Yaşam" şeklinde de bir başlık eklenebilir. Bu konuyla ilgili öneride bulunursanız sevinirim.

Benimde biraz düzenleme yapmam gerekiyor. Fotoğrafların, fotoğraf sahipleri tarafından da bi başlığa önerilebilmesi için.

Tarih: 28 Aralık 2007, 13:10 - İp: 88.***.**7.42
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 28 Aralık 2007, 14:26 - İp: 85.***.**0.95
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

haklısın.. ne diyim.. üyelik süresine bakılıp kıyaslama yapılacak olsa, herhalde en tembel diye avatarın altına yazı yerleşitirilir..

Fikret bey, bölüm önerisinden bahsetmişken.. moda fotoğrafı gibi bir bölüm olabilir.. "bu nereden çıktı" denecek olursa.. biraz güleyim, neler eklenmiş diye nü bölümüne baktım.. bazı fotoğraflar, portre niteliğinde (esasında daha çok moda fotoğrafı niteliğinde.. )

tembellik konusunda, ne bahane uydurayım.. uykuyu seviyorum, işte..

Tarih: 28 Aralık 2007, 14:45 - İp: 85.***.**0.255