mc_moscov
mc_moscov (üye)
Balıkesir / Amatör

8. Sınıftayım Fotoğrafçı Olacağım..

ABİLERİM ABLALARIM BEN FOTOĞRAFÇILIK OKUMAK İSTİYORUM. ŞU AN 8. SINIFTAYIM LİSEDE FİLAN BİŞİLER GEREKİOMU ARAŞTIRMA YAPMADAN BURAYA YAZAYIM DEDİM. YARDIMLARINIZI ESİRGEMEYİN...

Tarih: 21 Şubat 2008, 19:45 - İp: 88.***.**5.108
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

aslında tam eğitim yaşındasın. zamanın çok var daha sınavlara. bu siteyle ve siteye bağlı olan değerli fotoğrafçı ve fotoğraf tutkunu abilerimiz ve ablalarımızla bağlantıyı koparma. inan ki azimli olursan gelecekte kendindeki gelişmeye hayran kalıcaksın.

yanlış bilmiyorsam eğer lisede fotoğrafçılıkla ilgili bir meslek yada sanat lisesi yok. varsada ebn bilmiyorumdur. ama üniversitede baya zor bir yetenek sınavı olduğunu biliyorum ve bunu şahsen yaşadım.

sana ufak bir tafsiye, bol bol fotoğraf çek, yaşamış veya yaşamını sürdürüyor olan ünlü fotoğraf sanatçılarını iyi tanı eserlerini incele.. kendine bir çizgi belirle; mesala sadece makro çalış, veya sadece kurgu çalış, sadece sb çalış. yani demek istedğim bir tarzın olsun. elbette diğer tekniklerde de çek ama kendine seçtiğin çizgi ile ön plana çık.

istersen üniversitede yetenek sınavında neler soruluyor ne istiyorlar bilgi verebilirim. inan ki zamanında o kadar araştırdım ki, yaladım yuttum diyebilirim. yinede sınavları düşünmek için erken. muhtemelen sen o sınava girene kadar bir çok değişiklik olur.

Tarih: 21 Şubat 2008, 20:42 - İp: 88.***.**2.8
mc_moscov
mc_moscov (üye)
Balıkesir / Amatör

bi tarzın olsun dedinya abi ozaman neler kast ettin. bi açarmısın...

Tarih: 21 Şubat 2008, 20:51 - İp: 88.***.**5.108
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Mc_möscov kardeşim çok fazla konu açmamaya çalış,tek konu üzerinden tüm dediklerine cevap bulabilirsin.

Tarzla ilgili şunu söyleyebilirim,mesela bazı fotorğafçı insan çekmeyi sever;insan portreleri,enstanteneler,"o an" fotoğrafları,insan manzaraları gibi şeyler çeker.

Kimisi spor fotoğrafçısıdır,kimisi doğa fotoğrafçısı,kimisi de objeleri çeker reklam fotoğrafçısıdır...Bu böyle sürer gider sen aklına ne gelirse çek,zaten zamanla ne çekmenin sana daha çok gideceğini anlarsın

Tarih: 21 Şubat 2008, 22:31 - İp: 144.***.**0.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bende senın yasında oscar almak istiyordum.
şimdi istemiyorum.
---
once bir okulunu bitir. fotograf okumana gerek yok fotografcı olmak için.hayat bukadar ani ve heyecanlı kararları sevmez pek...

Tarih: 22 Şubat 2008, 00:21 - İp: 78.***.**7.145
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

gajin haklı tabi ki. ille fotoğrafçı olmak için okuluna gitmek gerekmez. ama fotoğrafçılıkla ilgili bir işte çalışmak istersen fotoğrafçılık okuman gerektiği kanısındayım.

Tarih: 22 Şubat 2008, 08:29 - İp: 88.***.**1.8
md27
md27 (üye)
Gaziantep / Özel Gün Fotoğrafçısı

Tarih: 22 Şubat 2008, 08:38 - İp: 81.***.**5.237
mc_moscov
mc_moscov (üye)
Balıkesir / Amatör

ama fotoğrafçı olursam sewdiğim bi mesleği yapmış olucam. bu benim için iyi bişey değilmi

Tarih: 22 Şubat 2008, 15:44 - İp: 88.***.**2.8
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben senden küçüktüm bu mesleğe girdiğimde hiçte isteyerek girmedim. isteyerekte yapmıyorum. istediğim eğitimi aldım turizm ve otelcilik okudum yinede fotoğrafçılık yapıyorum baba mesleği dedik yapıyoruz. üniversitede fotoğrafçılık oku moda fotoğrafçısı yada reklam fotoğrafçısı ol derim ben sakın studio işine girme zaten studyoculuk bitiyor. umarım herşey istediğin gibi olur.

Tarih: 22 Şubat 2008, 20:26 - İp: 85.***.**6.225
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

daha ne meslek gordunki istedigin meslegin bu olduguna inandın???
senın yasındayken hepimiz ıtfaiyeci astronot bilimadamı artıst vs olmak istiyorduk zaten.
hayatın gerceklerini gormek lazım.
ekmek aslanın agzındayken,kimse kusura bakmasın ama boyle maceralara atılmak bos heyecandır bana gore.

Tarih: 22 Şubat 2008, 21:36 - İp: 78.***.**7.145
mc_moscov
mc_moscov (üye)
Balıkesir / Amatör

abi bak benim ki bence boş bi hayal değil sende disun astronot pilot bunlar uçuk meslekler o mesleklerin kolayca kazanılacağını bilmiyoruz her meslek zordur ama uçuk meslekler ayrı hem sewdiğim bişi hemde bi meslek yönünden düşünüyorum

Tarih: 22 Şubat 2008, 22:22 - İp: 88.***.**2.146