nurkan
nurkan (üye)
Bursa / Amatör

Öneri Gerekli ( Studio İçin Işık )

Merhabalar,
fotoğraf konusunda çok dolu bir site bir sürü detay buldum.

Benim aklımda Ürün ve model çekimi yapabileceğim bir stüdio var. ve 4 veya 5 soğuk (2 - 3 softbox 1 - 2 şemsiye gibi ) 1 sıcak ışık olsun istiyorum bana neye patlar ve hangi marka iyidir?

Grup çekimleri de olabilir.
bunun yanında taşınabilir ürün fotoğrafı için bir portatif set.

bunlar için önerilerinizi bekliyorum..

Termal printerleri de inceledim onlarda da Mitsubishi mantıklı duruyor.

ayrıca

Photoblok baskı için ne gerekli ?

ilgi ve yarımlarınız için teşekkürler

Tarih: 21 Ağustos 2009, 01:03 - İp: 94.***.**1.45
ucelltd
ucelltd (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 21 Ağustos 2009, 12:03 - İp: 88.***.**0.87
canflash
canflash (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 21 Ağustos 2009, 17:03 - İp: 88.***.**3.207
admin
admin (Yönetim)
İzmir / Amatör

Sayın Üyeler,

Bu konuyla ilgili öneri, tavsiye ve görüş bildirebilirsiniz.
Reklam içerikli yanıtlarınız tarafımızdan silinecektir.

Tarih: 24 Ağustos 2009, 16:12 - İp: 78.***.**6.136
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Amatör arkadaşlara, ucuz çin malı paraflaşlar önerilebilir.. (Ağır hizmet tipi, iyi markaları stüdyo fotoğrafçılarından başka kimseye önermek istemem)

Termal printer konusunu uzunca bir süre düşünmeyipde, fotoğraf çekimlerine kendinizi vermeniz, bence daha uygun..

Fotoblok konusu:.. hafifliği ve dayanıklılığıyla, cam çerçevenin yerini çoktan alması gerekiyordu.. Ancak piyasadaki ucuzcu vatandaşlar sebebiyle yeteri kadar yaygınlaşamadı.. Bursada uygulayacak stüdyolar var.. Bu konudada, kendiniz yapmaktansa iyi bir stüdyo ile birlikte çalışmanız daha iyi olacaktır. Fotoblok ve üzerindeki kaplama, yüksekliği ayarlanabilen silikon merdaneler vasıtası ile fotoğrafa uygulanır.. 1500-2000 tl den başlayan bir yatırım gerekecektir..

İyi çalışmalar diliyorum..

Tarih: 23 Eylül 2009, 15:22 - İp: 78.***.**1.136
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu konuda @mete007 nickli üyeye katılıyorum

Tarih: 23 Eylül 2009, 19:52 - İp: 85.***.**5.93
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

fotoblok konusunda bende düşüncemi dile getirmek istiyorum: cam+çerçeve büyük şehirler hariç diğer heryerde 10 yıl hatta daha fazla bile kullanılacaktır. (benim tahminim)
bunu ben şune benzetirim;
bıçak nedir? ekmek kesmeye veya meyva sebze kesmeye soğan kesmeye yarayan genel amaçlı bişey değil mi?
evet
ozaman meyva bıçağı nedir?
sadece meyvaları kesmek için yapılmış bişey.

bu ikisinin birbirinden ayıran en temel şey nedir biliyormusunuz? birisi genel amaçlıdır ve her derde deva bişeydir. hrşeyi kesersiniz ama diğeri sadece meyva ve küçü şeyleri keser. büyük bişeyi mesela ekmeği kesmez.
aynı bunun gibi.
nasılki bıçağın bile türevleri var fotoğraftaki cam+kağıt+çerçeve üçlüsününde türevleri var.
misal: fotoblok

bence insanlar piyasadaki her türlü bıçak modeline karşı yinede genel olanı alacaktır. ve yine fotoğrafta cam+kağıt+çerçevenin yerinide yan ürünler alamayacaktır.
ama sıkı bir alternatif olabilir.
ve bana göre lüx gibi geliyor insanların gözlerine.
ayrıca camı siliyorsunuz bunu silmeye korkacaksınız.

bü yüzden piyasayı ve gidişatı iyi analiz etmeden bu sisteme geçmeyin. paranız çoksa ve işinize çok yatırım yapıyorsanız ozaman önde giden kazanır mantığıyla karıyla-zararıyla bu işe giriniz.
girenlere şimdiden hayırlısı olsun.

anlaşılması kolay olsun diye basit bir örnekle anlattım.

Tarih: 23 Eylül 2009, 20:03 - İp: 85.***.**5.93
  • 1