alienes
alienes (üye)
İstanbul / Amatör

Nissin Di-866 Mkıı - Tavsiyeleriniz...

Merhabalar abilerim, ablalarım. İnşallah gelecek ay Nikon D7100, 18-105 ve 70-300 VR paketi alıyorum. 18-105 lens için kullanabileceğim wirelles flaş almayı düşünüyorum. Çoğu kaynakta bahsedilmemiş ama D7100 de wirelles flaş desteği var diye biliyorum. Nikon'un SB600-700-800 flaşlarını araştırmak hatta 2.el uygununu almak için Hayyam'a gittim. Orada karşılaştığım fotoğrafçı bir abi derdimi anladı ve bana Nissin Di-866 flaşını önerdi. SB900 ile aynı performansı alacağımı, fiyatınında 550TL olduğunu söyledi. Nihayetinde yakında almaya gideceğim fakat sizlerinde bir görüşünü almak isterim.
- Flaş ilerde sorun çıkarır mı?
- SB-800'den daha iyi performans alırmıyım?
- Varsa (emin değilim) D7100'ün wirelles tetikleyicisiyle problem yaşatır mı?
- Metz gibi yada bir başka markayı önerir misiniz?

Hayyam'daki abi büyük ihtimalle bu sitede vardır. Umarım tekrar karşılaşırız. Şimdiden teşekkürler

Tarih: 21 Nisan 2013, 01:02 - İp: 212.***.**8.94
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba,

D7100 piyasaya daha yeni girdiği için yorumları ilerleyen zamanlarda görürüz.

Anladığım kadarı ile D7100'de dahili wireless kontrol yok.Harici WR-1 wireless kontrol alman gerekiyor,yurtdışı fiyatı 200$ civarında.

Nikon flaşlarda SB800 artık üretilmiyor.Onun yerine o aralıkta SB700 çıkarıldı.
Nissin flaşa gelirsek,oldukça başarılı ve GN (kılavuz numarası) nikonlara göre yüksek,ama her kılavuz numarası yüksek olan flaşın Nikon'dan veya Canon'dan iyi olacağı yada düşük olanın kötü olacağı anlamına gelmez.

Genellikle orjinal markalarda kullanmayı iyi bilirsen eğer daha efektif sonuçlar alırsın.Ben SB910 ve YN 560 mark2 kullanıyorum ikisinide aynı ayarlarda çektiğim zaman aynı sonucu alamıyorum(kılavuz numaraları birbirine yakın olmasına rağmen)
Buradan diğer markaları kötülemişim gibi bir durum sakın algılama,herşey beklentinle ve bütçenle alakalı.

Strobist çekim için alacaksan eğer,herzaman kılavuz numarası yüksek olanı tercih et,özellikle dış ortamlarda güneşli ve gölgeli alanlarda oldukça faydasını görürsün.

Tarih: 21 Nisan 2013, 20:36 - İp: 94.***.**6.228
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Nİssin di866 mark2 kullanıyorum nikon d7000 le ... 4-5 aydır kullanıyorum flaş guzel gücü yerinde tavsiye ederim benim gördüğüm tek kusuru sb 900 den biraz daha geç dolması güç olarak pek farkı yok...

Tarih: 8 Haziran 2013, 19:11 - İp: 78.***.**3.197
birsahil
birsahil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

metz 58af2 öneririm

Tarih: 6 Ekim 2013, 12:40 - İp: 88.***.**4.94
  • 1