mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Mobilya Çekim İçin Praflaşmı???

mobilya çekim için praflaşmı??? yok sa ampul flaşmı ne dersiniz bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

yaklaşık 30 metrekare alanda yapacağım çekimleri ancak şu anda bi dslr 18mm objektıf dışında makıneye kafa flaşı almadım.

masrafı direk ekipmana yapim diyorum...

ne dersiniz ne ler tavsiye edersiniz...

Tarih: 9 Şubat 2007, 16:42 - İp: 85.***.**4.161
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

mobilay cekimleri icin tungsten ışıklar etkili ve maliyet acısından dusuk. www.arri.com a bir bak.

Tarih: 9 Şubat 2007, 21:54 - İp: 88.***.**8.116
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

hocam bakıyorum ama anlamıyorum açıkçası yanı ıkı adte praflas ve makıneye tetıkleyıcı alsam nasıl olur.

Tarih: 10 Şubat 2007, 11:46 - İp: 85.***.**4.161
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

İki paraflaş daha iyi olur tabi.. birde geniş yumuşatıcı reflektörlere ihtiyacın olabilir.. link ve fotoğraf eklemeye bakıcam... hoşcakal....

Tarih: 24 Şubat 2007, 14:06 - İp: 85.***.**6.153
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler mete cok ıyi olur...

2 adet dusunuyorum ewet birde tetıkleyıcı geniş yumuşatıcı olayına bıraz yabancıyım...

Tarih: 24 Şubat 2007, 18:01 - İp: 81.***.**9.99
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://www.lastolite.com/originalreflectors.php

site yabancı.. oradaki pdf dosyalarını indirdiydim bir aralar.. tetikleyici, triger flaş olarakda adlandırılabiliyor..

esas link vermek istediğim yeri bulamadım.. photo.net sitesi nin yapısı bayağı değiştirilmiş.. stüdyoda çok geniş yumuşatıcılar kullanılıyordu.. reflektörler belki dikkatini çekecektir; bir yüzeyi gümüş, diğer yüzeyi opak beyaz.. opak beyaz ın yumuşatma, gümüş yüzeyin daha canlı sert ışık elde etme maksatlı olduğunu bilirsin..

tetikleyici ister rayo frekanslı ister kızıl ötesi . fark etmez derim.. biz, doğrudan kablo kullanıyoruz.. fakat 350d için (özellikle 350d için) tetikleyici daha ideal.. çünkü bazı paraflaşlarda yüksek voltaj şase yapıp, senkronize kablosundan makineye kadar gidiyor.. ve makineye hata mesjı verdirip çalışmaz hale getiriyor.. 20d ve üstü modellere buna karşı bi sigorta tertibatı koymuşlar.. (dağıtmaya başladım gene)

hem, büyük softbox hemde geniş yansıtıcı reflektör.. ikisi bir arada kullanmanız icabedebilir.. dev softbox gibi uçuk fiyatlı ürünler.. bize göre değil desem.. (fiyatları nedeniyle)

Tarih: 26 Şubat 2007, 10:42 - İp: 85.***.**2.39
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

saol hocam bu ısı cozucem kendımce ama tuzlu olsun ıstemıorum bu arada...

makıne filan denıyorum arkadastan 30d d200 bakıorum r1 mesela...

Tarih: 26 Şubat 2007, 21:10 - İp: 85.***.**7.166
behri
behri (üye)
İstanbul / Amatör

Bende ışık almayı düşünüyorum ama paraflaş mı ampulflaş mı karar veremedim. Ekteki modeli bilen var mı? Fiyatı uygun görünüyor. 1000 ytl.

[/IMG]

Tarih: 28 Şubat 2007, 23:16 - İp: 85.***.**0.26
hayyam
hayyam (üye)
İstanbul / Firma

SADECE BİLDİKLERİMİ AKTARMAK GAYESİ İLE YAZILMIŞTIR, SEVGİLİ ARKADAŞIM MOBİLYA İŞİ ZOR BİR KONU EVDE KENDİ EŞYALARINI ÇEKECEKSEN FAZLA SORUN YOK PERDELERİ AÇ İŞİGİ İÇERİ AL İKİ ADET DE AMPUL FLAŞ AL TERSTEN YÖNLENDİR MUTLAKA BİR ŞEYLER OLACAKTIR BUDA SENİİN EKSİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARTACAK DAHA EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEJSİN DERİM, ANCAK PARA KAZANACAKSAN BU İŞTEN MUTLAK SURETTE PARAFLAŞ ALMAN LAZIM BİRDE BÜYÜK VAT ALMAYI İHMAL ETME ÇÜNKÜ DİYAFRAMI 32 KULLANMAN LAZIM SADECE TAVSİYE TEŞEKKÜRLER

Tarih: 2 Mart 2007, 18:18 - İp: 88.***.**2.229
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

behri slm hcm bu nerde lınk varmı bide kaclık....

Tarih: 2 Mart 2007, 20:37 - İp: 85.***.**6.201
behri
behri (üye)
İstanbul / Amatör

Mimarca bugün gidip yerinde sordum. Bunlar tungsten lamba imiş. http://www.zoomithalat.com/ProductDetailsNotVar.asp?pid=702 adresinden bakabilirsin.

Bende Metro fotoğraftan linkteki http://www.metrofotograf.com/default.asp?gb=urun&id=493 paraflaştan set aldım. Akşam deneme çekimleri yaptım. Bana yeterli geldi.

Tetikleyiciye ihtiyaç duyulmuyor. Faydası vardır muhakkak. Fakat 90 auro fiatı. Makinanın flaşı ile tetiklenme oluyor. senkronize kablosu da var, onunla da tetikleyebiliyorsun.

#behri' tarafından 03.03.2007 02:58:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2007, 02:53 - İp: 85.***.**1.244