lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Metz Af-6

Arkadaşlar merhaba..Pentaks k10d me metz af-6 bir flaş aldım.:Ancak kutunun içerisindenn Türkçe Kullanım kılavuzu çıkmadı..

Türkiye distbritörüne mail attım-reproset- cevap dahi yazmadılar..

fotozeynepe sordum Türkiye distbritörü kılavuzu hazırlıyor bize ulaşır ulaşmz biz size ulaştıracağız dediler..

İşin özü şu an elimde Türkçe kılavuz yok..Acaba bu flaşı kullanan arkadaşlar bana bir şekilde yardımcı olabilirler mi?

Teşekkür ediyorum

#lazut' tarafından 17.07.2009 12:40:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2009, 23:02 - İp: 88.***.**0.145
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Türkçe kullanım kılavuzu yok diye açtık konuyu ama Reprosetten Suat bey aradı beni ve en kısa sürede kullanım kılavuzunu göndereceğiz dediler..

Ve dedikleri gibi de yaptılar..Yani artık kullanım kılavuzum var..Onun için başlığı değişitiriyorum..

Tarih: 17 Temmuz 2009, 12:40 - İp: 78.***.**4.39
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu arada flaşın kendisi için söyleye bilecğim çok şey yok..

Fiyatına göre yapabileceklerini yapıyor..

Harici tetikleyici yuvası olmaması bence en önemli tez avantajı.

Başlığının oynar olması, odak zuzaklığına göre ayarlanabilir olması iyi..

Dolum süresi de diğerlerini bilmiyorum ama bana gayet güzel geldi..Yani gayet hızlı..

TTL olayını ne yazık vaktim olmadığı için tam olarak çözemedim ama makine i,le uyum içinde olduğunu bazı çekim modlarında ise -ki zatren tekn,ik şartnamesinde de öyle yazıyor- TTL saf dışı kalıyor..

Şu sıralar çok vaktim olmadığı için değişik çeki,mleri deneyemedim..

İnşallah yaz tatilinden sonra daha ayrıntılı bir şeyler yazabilirim..

Tarih: 17 Temmuz 2009, 12:45 - İp: 78.***.**4.39
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Şarj sorunu yaşıyrum..

pillerden midir nedir ama şarj olmuyor..

Olsa bile sonra ki çekimlerde olmuyor..
Yani anlamdım..yeni şarj ettiğim pilleri denedim ama gene yok..

Artı bu TTL işe yaramıyor diye düşünüyorum..Normalde flaş hazırken makine pozlama değerini ona göre ayarlamaz mı?

Ama zaman zaman ayarlamıyor..Zaman zaman diyorum çünkü bazen ayarlıyor..Ama çoğu kez bir iki atış yapmak zorunda kalıyorum..

Tarih: 18 Ocak 2010, 22:19 - İp: 88.***.**5.11
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Memnun değil isen aldıklarını geri ver sende lazutemmi..Hakkın var buna,faturalı aldın ise galip olan sensin..

Tarih: 21 Ocak 2010, 21:53 - İp: 88.***.**0.210
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Abi netten aldık gfeçende datron diye bir leptop..Adam arıza yaptı dedim şu servisine bir bakam..

İnanırmısın türkiyede üç ilde var ve o illerden ancak izmire ulaşabildim..Yani leptopu gönderenedik ..

Şimdi bu metze bakmak istemiyorum..

Belki kullanıcı hatasıdır, sizi hele bir gelin 22si ile 23 ü arasında..

Servşsten daha iyi siz anlarsınız..

Tarih: 21 Ocak 2010, 22:27 - İp: 88.***.**4.243
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Nisanda geleceğiz emmi,tatilin varya uzun tatil,o zaman..Pazaremmiyide tutup getirmeye meyilliyiz gali..
O da orada ölü balıklı ikiz göletin foturaflarını çeker zati,duraaan da ..

Seninde şansın yok emmi, aletten edavattan yana sanırım..

Tarih: 22 Ocak 2010, 00:25 - İp: 88.***.**0.210
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hiçbir elektronik aleti internetten alma taraftarı değilim. dizüstü ve cep telefonu hatta fotoğraf makinası..

çünkü malın arkasında duran yok. sattınmı sattın, gitti.. gözüyle bakılıyor artık. halbuki mal belki sorun yapacak? nerde servis? nerde malın arkasında duran şahıs?

bu yüzden dizüstü cep telefonu tarzında şeylerin mağazadan, fotoğraf makinası ve kamera gibi şeyleride işyerlerinden almayı tercih ediyorum. hani şöyle olmalı, ben malı alırım beğenmezsem adamın kafasına fırlatırım yani fırlatabilme şansım olmalı. yoksa kafayı yerim

diğer bir konu ise, aynı bölgeden alırsanız hukuki süreç başlarsa hiç olmazsa yakınsınız birbirinize derdinizi çabucak anlatırsınız. o yüzden malın arkasında durmayandan mal almam.

internetten tripod fotoğrafçılık vardı. ankarada. oradan lens almıştım kamerama. orayı bile aramıştım önce. eğer ters giden birşey olursa başınıza ekşirim diye. telefondan onay aldıktan sonra malı almıştım faturasıyla bile göndermişlerdi. sonra telefonla teşekkür ettim başımda ağrımadı hiç.

kara düzen internet denilen şey bu işte. testi kırılmadan yapıyorsun yapacağını, kırılınca değil.

Tarih: 22 Ocak 2010, 12:27 - İp: 88.***.**6.6
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bizim burdaki tekmardanda mal almıştım. kendi pcmi toplatmıştım. adamlara dedimki her malın garantisini tanımam ve uğraşmam. bişey olursa sana getiririm sen yaparsın yapamazsan servis yollrsın oda olmadı bana yenisini verirsin dedim. (garantili maldan bahsediyoruz)
olduda..
cd righter çalışmadı. gittim kardeşim bu çalışmıyor alın bun naparsanız yapın dedim. sağolsunlar servise gönderdiler. benimki gitmiş başka gelmiş. o mal hurda olmuş bunu verelim dediler bende mal beyaz dedim ben siyah isterim dedim. siyah cd rom bulamayıncada sıfır dvdroom verdiler.

bende rahata erdim onlarda. bukadar basit kardeşim

daha yarı fiyatına format attırdığım şeyleride saymıyorum.

yani diyeceğim oki, malın arkasında durmayandan mal almanızı tavsiye etmem.

Tarih: 22 Ocak 2010, 12:33 - İp: 88.***.**6.6
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Herşeyin var artık lazutemmi, daha da bişi almazsın demi sağdan soldan sen..!!

Tarih: 22 Ocak 2010, 19:27 - İp: 88.***.**8.122
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Demek bilgisayar parçalarını sen hâla hepsini buradan al komdan almaktasın hâla,lazutemmi..
Keza biz burada toptancılardan almaktayız gidişat gereği emmi..

Yanmışsın sen yani..

Tarih: 8 Şubat 2010, 19:34 - İp: 78.***.**4.180
  • 1