dgkntrmn
dgkntrmn (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Hss Flash Makine Uyumu

Öncelikle herkese hayırlı günler. Nikon d5100 kullanıcısıyım yeni bir makine alacak olsam da hali hazırda olan makinemle aldığım flashı tam verimli kullanmak istiyorum. Pixel x800n hss ttl flashı hss moduna menüden alamıyorum. Diğer markalarda tek tuşla hss moduna alınan flashlar benim flashta neden alınmıyor anlamış değilim. Fotoğraf makinem mi desteklemiyor diye düşünüyorum çünkü bir çok makinede flash sekron ayarı bulunmakta bende yok. Hss tetikleyici ile uyumlu çalışacaktır elbet fakat ben tetikleyici olmadan makine üstünde yüksek enstantene değerlerinde fotoğraf çekmek istiyorum canon 6d ile bunu yapabiliyoruz klasman farkımı yoksa flashta bir sorunmu var? Nikon ve pixel x800n kullanan biri bana yardımcı olursa çok mutlu olurum. Umarım sorunumu dile getirebilmişimdir.

Tarih: 6 Eylül 2016, 13:52 - İp: 81.***.**9.27
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

makineniz hss ye izin vermiyor.. d5100 hss çalışmıyor ondan

The Nikon D5100 has a 1/200 second maximum X-Sync speed, and its built-in flash is not FP-capable. Basically, this means that the on-board flash can't sync at shutter speeds greater than 1/200 second. There also doesn't appear to be any support for external flash units that are FP-capable, so it seems that 1/200 second is the fastest shutter speed you'll be able to use with the flash, regardless of mode or flash source.

Tarih: 6 Eylül 2016, 14:15 - İp: 85.***.**1.207
dgkntrmn
dgkntrmn (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Çok teşekkür ederim sanırım yeni makine alana kadar tetikleyici ile idare etmem gerekecek

Tarih: 7 Eylül 2016, 09:55 - İp: 5.***.**6.192
  • 1