cclevent
cclevent (üye)
İstanbul / Amatör

150 Lik Paraflash

merhabalar arkadaşlar,
400D ile kullanmak için (evde amatörce arkadaş çekimleri ) , 150 lik bir paraflash işimi görür mü acaba. genel çekim teknikleri konusunda yeterli bilgiye sahibim, Ex flashımı "optik trigger" ile zaten kullanıyordum ama artık bir softbox veya şemsiye çekimine geçme zamanının geldiğini düşünüyorum. bu uzak doğu işi 150 lik, kılavuz ışığı da olan bir paraflash tan verim alabilirmiyim,
(not : yani genellikle herkes 250 veya 500 lük kullanıyor, 150 lik çok mu güçsüz gelir) asıl sormak istediğim budur arkadaşlar.

deneyimlerinize...

Tarih: 21 Eylül 2008, 02:04 - İp: 85.***.**5.215
dagli
dagli (üye)
İstanbul / Amatör

150 lik çok düşük değil yülsek vatlu paraflaşlar20 nin üzerinde diyafram verirler istenilen alan derinliğini alabilmek için 500 ün altına düşmemelisiniz alan derinliği ihtiyacınız yoksa ışık olarak 150 lik size yetecektir umarım açıklayıcı olmuştur

Tarih: 28 Eylül 2008, 20:59 - İp: 212.***.**4.91
cclevent
cclevent (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Dağlı,
cevabınız için çok teşekkürler.
ben 1 adet ampul flash seti edindim (soft şemsiye ile).
şu an için bu şekilde kullanıyorum. ama şimdi şöyle bir sorum olacak soft şemsiye kullanmaktayım, yani şemsiyeyi direkt olarak modelin yüzüne yaklaşarak kullanıyorum.
gümüş veya altın reflekteli şemsiyelerle ışığı yansıtarak daha güzel sonuçlar alabilir miyim... ilk mesajımda dediğim üzere sadece amatör amaçlı arkadaş çekimleri için kullanmaktayım.
bu iş için ayırdığım 10 m2 bir odam var.

deneyimlerinize....

Tarih: 29 Eylül 2008, 01:38 - İp: 85.***.**8.194
  • 1