macro3d
macro3d (üye)
İçel / Amatör

Canon 600d Ye Ml Yüklemeyi Düşünüyorum

Arkadaşlar, Canon 600D aldım ve henüz 1 ayı doldurdu veya doldurmadı emin değilim.. Ve Magic Lantern yüklemeyi düşünüyorum, videoda 60 Fps'ye kadar çıkardığını duydum. Fakat konu hakkında hiçbir bilgim yok.. Türkçe bir kaynakda bulamadım.. Bana tam anlamıyla anlatırmısınız? Neler yapabilirim. Gece çekimlerinde nasıl etkisi olur.. Veya bildiğiniz bir kaynak var mı? Açıkçası korkuyorum kamerama bir şey olur diye daha taksidini ödüyorum

Tarih: 31 Ocak 2013, 22:51 - İp: 85.***.**1.123
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Benim 600Dmin bütün hafıza kartların da yüklü(3 tane).Video da ses kalitesini ciddi arttırıyor.Kelvin değeri falan giriyorsun,İso aralığın biraz daha artıyor...Diğer özelliklerini zaten okumuşsundur.Makinaya yüklenmediği için zarar vermiyor.Kartı çıkarınca eski makina.Güvenle yükleyebilirsin.Silmesi falan çok rahat.

Tarih: 28 Mart 2013, 00:35 - İp: 212.***.**0.119
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

ml yükle yüklemesine de, bu yazılım tek başına makinene zarar vermez tabi ki, fakat makinenin sınırlarını zorlayabilecek özelliklere sahip. işte böyle özellikleri kullanırken iki kere düşünmelisin. ayrıca video konusunda çok ilginç özelliklere sahip keşfedilmeye değer.

makineye timelapse çektirebileceğin intervelometer özelliği de var.

Tarih: 3 Nisan 2013, 12:49 - İp: 95.***.**4.141
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

oguzhanman kesinlikle doğru söylüyo.Ben kesinlikle zorlama yapmaya çalışmıyorum.Yüklemek için makine sınırlarnı iyi tanımak gereiyor.

Tarih: 4 Nisan 2013, 19:31 - İp: 212.***.**0.119
  • 1