mustafaumut
mustafaumut (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Sb Sinema Filmi+ektachrome Online Satış

Arkadaşlar ,

Ünlü Amerikan Fotoğrafçısı Edward Weston ın 20 lerde kullandığı Super XX filminin en yakın muadili , Kodak ın hala üretimde olan 5222 Double X
Siyah Beyaz Sinema Filmi.
Bu filmde , diğer Kodak Sinema Filmlerinde olduğu gibi yansıma önleyici katman yok ve rahatlıkla banyo ediliyor.
Bu filmler 300 metrelik rulolar halinde satılıyor ama amerikada short cut diye adlandırılan sinema filmlerinden arta kalmış parçalar metresi 1 liradan ucuza satılıyor.
Ben 1 metresi 0.45 dolara buldum ama amerikaya para gönder , 6 hafta bekle , sonra gümrüğe git , para öde , tam bir işkence.
Türkiye de böyle bir imkan var mı ?

Bir de Ektachrome 100 vs filmi Türkiyeden online almak istiyorum.
Bildiğiniz online film satış sitesi İstanbul Ankara İzmir de var mı ?

Saygılarımla ,

Mustafa Umut Saraç

İstanbul

Tarih: 20 Aralık 2010, 01:50 - İp: 217.***.**3.127
zadza
zadza (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

ben de aynı şeyi araştırıyordum bir süredir. hem filmin sonuçlarını çok merak ediyorum hem de maliyet açısından faydalı olacağını düşünüyorum. işin zevkini ise ayrı tutuyorum
ancak aklıma takılan birşey var. bu filmleri yurt dışından getirttiğimizde gümrük işlemleri sırasında xray cihazından geçiriliyorsa filim zarar görmüyor mu?

Tarih: 20 Şubat 2011, 22:42 - İp: 80.***.**2.30
furkantem
furkantem (üye)
Bursa / Amatör

eğer öyle bir imkan varsa beni de haberdar edin bende arıyorum o tarz bir şeyi hatta amerikadan ortak getirte biliriz.

Tarih: 26 Haziran 2012, 10:07 - İp: 78.***.**7.37
esmeray
esmeray (üye)
İstanbul / Firma

Dia film olarak,
Stoklarımızda Fuji Velvia 50 Asa 135/36 ve Fuji Provia 100 Asa 135/36 mevcuttur.

Tarih: 26 Şubat 2013, 13:40 - İp: 78.***.**5.226
  • 1