turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Dia’larinizi Nasil Seyrediyorsunuz?

Selam arkadaslar! Aranizda muhtemelen dia kullanmis veya hala kullanan kisiler vardir. Ben de bir iki hafta once biraz dia filme cekim yaptim ve elde ettigim goruntuler cok hosuma gitti. Aklima hemen kendi beyaz perdemi kurmak geldi ve su an projektor arayisi icerisindeyim. Kodak Ektrapro 3000i gozume kestirdim, ekran olarak simdilik beyaz carsaftan baska birsey yok elimde. Sizin evde durumlar nasil?

Tarih: 17 Mart 2014, 14:59 - İp: 217.***.**3.225
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ben bütün eski dialarımı taratıp (Kodak Photo CD) bilgisayara aktarmıştım. Zamanla durdukları yerde renklerde bozulma oluyor.

Tarih: 20 Mart 2014, 15:47 - İp: 195.***.**8.99
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kendi dialarimi bende taradim, hepsi bilgisayarda mevcut, ama o havayi yakalamak istiyorum. Duvardan seyretmenin zevki baska olur, koltukta rahatca yaslanarak tum gittigin gordugun yerleri karanlikta kocaman ekranda seyretmek ... Taratmadan once projektor kullaniyormuydunuz ?

Tarih: 20 Mart 2014, 16:40 - İp: 217.***.**3.225
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Kullanıyordum. Ama şimdi, projeksiyonu perdeyi kur kaldır derdi olmadan bilgisayarı büyük ekran bir TV'ye bağlayıp da seyredilebilir.

Tarih: 20 Mart 2014, 17:01 - İp: 195.***.**8.99
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ona bakilirsa artik sinemaya gitmeyede gerek yok, sinemalar evlere tasindi ama, zevki farkli degilmi sizce?

Tarih: 20 Mart 2014, 17:05 - İp: 217.***.**3.225
  • 1