fnark
fnark (üye)
İzmir / Amatör

Yurtdışından Ürün Satın Almak Acil

ABD'deki fiyatların cok daha cazip fiyata denk gelmesi sebebiyle yakın bi tanıdığım aralığın sonunda ABD'ye gidicek. Canon eos rebel t2i 18-135 mm lens alıcak ama gümrük sorununu nasıl halledebiliriz hiçbi fikrim yok. Yakın bı ardakaşımla konuştuğumda kargoyla hediye olarak gönderirsen sorun çıkmaz dedi ama benim bi bilgim yok bu konuda. Bana bu konuda daha fazla bilgisi olucak biri yardımcı olabilir mi lütfen ? şimdiden teşekkürler

Tarih: 12 Aralık 2010, 18:27 - İp: 88.***.**6.154
ozerguve
ozerguve (üye)
Zonguldak / Amatör

selam
200 dolara kadar olan hersey gumruksuz.Aksi takdirde gumrukte takiliyor.Ameriadayiz.com gibi sitelere bakilabilir.

Tarih: 12 Aralık 2010, 19:14 - İp: 78.***.**5.236
ozerguve
ozerguve (üye)
Zonguldak / Amatör

donerken valizine koyup getirsin

Tarih: 12 Aralık 2010, 19:18 - İp: 78.***.**5.236
fnark
fnark (üye)
İzmir / Amatör

ozerguve önerin için gerçekten teşekkür . Ürünü aldırıcağım arkadaş ABD'den gelmesini beklersem 1-2 hafta sarkabilir makinenin bana gelmesi :/ acaba 1-2 haftaya bekleyip 18-135 lens mi alsam yoksa verdiğniz siteden hemen hemen ayni fiyata 18-55 lens mi alsam ? gümrün sorununu çözmemin başka yolu yok mu bu arada ? hediye olarak gönderse bana kargo ile mesela ? :/

Tarih: 12 Aralık 2010, 22:07 - İp: 88.***.**6.154
baynikon
baynikon (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Yurt disindan aldiginiz makina garantisi o ulkeye ait olacaktir. Yani Turkiyede sorun cikarsa urun garanti kapsami olamaz. (World wide veya International Warranty) yapilabilir ekstra maliyet olur buda. Valize konup getirilebilir, insanlar sonucta kamera, cep telefonu gibi elektronik esyalarla seyahat ediyorlar.Saygilar

Tarih: 12 Aralık 2010, 22:34 - İp: 174.***.**3.156
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

1-2 gun sarkmasımı onemli,fazladan para vermekmi?
zaten makine amerikadan kargoya verilse 14-21 gunde gelir..
hediye yazdırsanız dahi gumruge takılır o işe uyanalı cok oldu gumrukculer.

Tarih: 13 Aralık 2010, 00:19 - İp: 217.***.**1.148
fnark
fnark (üye)
İzmir / Amatör

hmm anladım o zaman ABD'deki arkadaşın TR'ye donmesını mı bekleyım(valizin içine koyucağı için) yoksa TR'den dırek sipariş mi vereyim. ABD'dekı arkadası beklersem yaklasık 1 ay daha gec almıs olurum makıneyı . sızın onerınız nedır?

Tarih: 13 Aralık 2010, 00:36 - İp: 88.***.**6.154
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben olsam arkadasımı beklerdim, yada gittigidiyor gibi biryerden alırdım.
ister bavula koysun ister kucagına alsın kımse birsey demez.

Tarih: 13 Aralık 2010, 01:04 - İp: 217.***.**1.148
fnark
fnark (üye)
İzmir / Amatör

gaijin forumda her konuda senin yönlendirici yorumlarını görüyorum gercekten tesekkürler :D sanırım dediğini yapıcam beklemek cok zor gelsede. Bu arada yılbası ındırımı ne zamana bıtıyor ? suan 950$ cıvarında ordakı sıtelerde. benım arkadaş ordakı magazalarıda ıncelıcek 6 ocakta orda olmus olucak sanırım yılbası indirimi de biter :/

Tarih: 13 Aralık 2010, 01:33 - İp: 88.***.**6.154
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

ABD'de , mağaza ilanlarına konan ve ilk gün sabah 06:00'da biten bir kaç göstermelik ürün dışında yılbaşı indirimi değil yılbaşı "bindirimi" olur - herkes gözü kapalı Christmas hediyesi alma çılgınlığında olduğundan . Ciddi bir ürünün peşinde olanlar Christmas sonrası " boxing day" i bekler indirimlerin başlaması için .

DSLR'lerin fiyatı en az oynayan / indirimlerden en az etkilenen grupta olduğunu söyleyebilirim - sürekli talep olan bir ürün olduğu için .

Tarih: 13 Aralık 2010, 01:45 - İp: 96.***.**4.180
the_bones
the_bones (üye)
İzmir / Meraklı

Bu Konuda en garantili yöntem valize koyup getirmek, yada gittigidiyordan aracı ile almak... Eğer Kargo ile Alırsan Gümrükten Geçmeme İhtimali Var, Hele Birde Kutunun Üstünde Faturası Mevcut ise...

Tarih: 16 Aralık 2010, 20:32 - İp: 195.***.**7.135