ilkay3575
ilkay3575 (üye)
İzmir / Amatör

Yeni Makine Tavsiye

Selamlar herkese,guruba yeni üye oldum.bir konuda tavsiye ye ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.D5000 makinem var ancak manuel lens kullanımında çok yetersiz izmirde olduğum içinde fazla çeşit bulunmuyor. canon modele geçmeyi düşünüyorum bayağı iyi manuel lensler buldum f2.8 olsun f1.4 olsun çok da uygun fiyatlara..bu noktada canon 500 D mantıklımı benim için? yoksa sizin makine olarak tavsiyeniz ne olur?
Teşekkürler şimdiden...

Tarih: 7 Ekim 2011, 13:51 - İp: 78.***.**1.140
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Eğer mountları uygunsa Pentaxa geçmeniz daha mantıklı olur.
Malum AF yapabiliyorsunuz, çok büyük bir artı

İlla da canon derseniz,
video ihtiyacınız varsa 500D yoksa 2.el 450D ile ihtiyacınız olan bir lens alabilirsiniz

Tarih: 7 Ekim 2011, 20:13 - İp: 78.***.**2.250
ilkay3575
ilkay3575 (üye)
İzmir / Amatör

teşekkürler cevap için..mountları canon a uygun bulduğum lenslerin ondan canon 500d ye mi geçsem dye düşündüm.ilk adaptör alıp devam etsemmi dite düşündüm ancak bir fotoğrafçı arkadaş adaptörlü kullanma odak kaymasına sebep olur dedi...bende kitlendim kaldım sormadan bir hamle yapmayalım dimi...

Tarih: 7 Ekim 2011, 20:37 - İp: 88.***.**7.139
ilkay3575
ilkay3575 (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar makine değişikliğinden adaptör olayına dönmeye karar verdim ancak bir sorum var bilen ustalardan tavsiye rica edeceğim...farklı marka m42 yada eski manuel lensler için nikona gereken adaptörler her lens markası için farklımı olur yoksa bir nikon için m42 adaptör yeterlimidir? birde nikonun af model manuelini kullandım (28-85 mm modelini) onda diyafram kilidi var kilitleyince f16 da makine her türlü ayara izin veriyor sadece aouto focuk yapmıyor bu zaten benim ihtiyacım olan birşey değil çünkü d5000 de odak yardımcısı yeşil ışık var vizörde.. elime rus yapımı 2/50mm lens geçti makineye oturuyor mountu ancak diyafram kilidi yok ve takılınca diyafram 2 de kitleniyor elle bile müdahaleye izin vermiyor..ancak shutter hızını arttırarak ışığı dengeliyorsun..bu normal mi ben eski lenslere hastayım bu işte ne yapmam lazım lütfen bilgi ve akıl tavsiyesinde bulunun )

Tarih: 10 Ekim 2011, 20:25 - İp: 81.***.**8.26
  • 1