bgpuffyci
bgpuffyci (üye)
İzmir / Amatör

Yeni Fotograf Makinesi Almak İstiyorum

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Kendime yeni bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. Alacağım makineyi şu amaçlarla kullanacağım. Yurtdışı gezim olacak, orada güzel fotoğraflar çekmek, anları yakalamak, özel ve ani anları ölümsüzleştirmek. Bu amaçla da yarı profesyonel bir makine arıyorum. Siz deneyimli arkadaşlardan da bana yardımcı olmanızı bekliyorum. Başlangıçta nasıl bir makine almalıyım? Bütçem 500-600 lira civarları.

Bir de şunu sormak istiyorum; kodak z981 nasıl bir makine? Fiyatına göre iyi özellikleri var ama yine de güvenemedim, size danışmak istedim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 14 Kasım 2010, 21:21 - İp: 81.***.**7.214
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ucuz etin yahnisinden yola cikarak bu fiyata alinabilecek makina ya biraz eski modelde iyi olan makinalar yada maalesef iste oyle normal bir makina olabilir diye dusunuyorum.Fazla cevap alamamanida forumda fazla arastirma yapmadan direk sormana bagliyorum ki bu konular cok tartisildi burada.Illakide alicaksan Canon urunlerinden yola cikmani tavsiye edrim..

Tarih: 15 Kasım 2010, 08:58 - İp: 221.***.**6.23
bgpuffyci
bgpuffyci (üye)
İzmir / Amatör

Forumlar konusunda pek başarılı birisi olmadığım için haklısınız. Elimden geldiğince araştırıp okumaya çalıştım ama genelde yeni makine almak isteyenlerin isteğini kendi isteğimle örtüştüremedim. O nedenle başlık açma gereği duydum.

Peki canon ürünlerinden önerebileceğin bir cihaz var mı?

Tarih: 15 Kasım 2010, 13:57 - İp: 88.***.**5.114
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

PAnasonic fz38 'e baktınız mı ? fiyat aralığı hafızamda kalmamış. Ama iş gören makinalardandır.
DSLR-like modelleri inceleyin bolca. Çünkü gezi için en ideali bu makinalar bence.

Tarih: 15 Kasım 2010, 18:12 - İp: 88.***.**1.132
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Canon sx210 ıs al türkiyede spot olarak sahibinden com yada sirkecide 500,550 tl ye bulabilirsin.en iyisi ve en son modeli budur.2010 modeldir.Bundan daha iyisi bu fiata varsa biri bana söylesin.

Tarih: 15 Kasım 2010, 18:20 - İp: 78.***.**7.121
bgpuffyci
bgpuffyci (üye)
İzmir / Amatör

Panasonic e bakmadım, aslında işe biraz yabancı olduğumdan tüm cihazlara eşit mesafedeyim. O nedenle de sizden destek alıp yönlendirilmeye ihtiyacım var.

Tarih: 16 Kasım 2010, 02:22 - İp: 88.***.**9.26
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

500-600tl lik bütçe ile alınabilecek makina compact makina olur yada filmli analog slr olur. artık dijital çıktı analogla 36lık pozla uğralşamam derseniz dijital alet alacaksınız demektir.

açıkçası ben epeydir makinelerle ilgili değilim. o yüzden 2010da çıkmış iyidir kötüdür çok iyi bilmem. oyüzden bana %100 güvenmeyin derim.

şimdi gelelim sorunuza:
-bütçe 500-600tl civarı
-yurtdışı gezilerde kullanılacak
-anı fotoğrafları çekmek

flaş gücü yüksek, taşınabilir, kullanımı kolay, ucuz bir alet lazım size. 500-600tl civarı canonun compactlarını gönül rahatlığıyla önerebilirim.
http://www.letsgodigital.org/tr/news/articles/story_25215.html
bu model veya bunun bir kaç altı alınabilir. her ne kadar gelişmiş makinelerdeki özellikler olmasada vereceğiniz paraya alacağınız iyi bir üründür. flaş çok güçlü değildir ama mal 2010 model ise bundan iyisi bu fiyata belki bulunamayabilir. ayrca IS olmasıda ciddi avantajdır.

alacağınız makinada şöyle küçük bir alet olacak

http://img101.imageshack.us/img101/9906/canonpowershotsx210is.jpg

Tarih: 18 Kasım 2010, 21:02 - İp: 85.***.**6.143
bgpuffyci
bgpuffyci (üye)
İzmir / Amatör

sx210 fiyatında slr ye giriş daha iyi makineler yok mu acaba? Forumu ve başlıkları ezberledim artık, tam bir makineye tamam diyorum, diğer başlıkta kötülenmiş makine. Açıkçası kafam biraz karıştı bu durum nedeniyle. Mesela fujinin s2500 üövülmüş, tamamdır alayım diyorum ama bir bakıyorum başka bir başlıkta yerden yere vurulmuş. Nikon p100 mü acaba diyorum keza o da başka bir yerde kötülenmiş. Anlayacağınız kafam allak pullak oldu.

remi5861 500-600 lük bütçeyi sanırım biraz daha yukarı çekmem gerekecek slr ye giriş güzel bir şey almam için Bu durumda öneriniz ne olur? 800lere çeksem? (Tamamen maaşımın maximumunu zorladım )

Tarih: 19 Kasım 2010, 02:45 - İp: 78.***.**9.236
  • 1