bill
bill (üye)
Ankara / Amatör

Vitrinde 1 Tane Kalmışşşşş Acaba..

nrb arkadaşlar sony h1 almak için bi mağazayla anlaştım ama ellerinde sadece vitrindeki ürün kalmış yarın alacam ama sizce almalımıyım.birde ona uygun hafıza kartı olarak mmc mi yada mmc puromu hangisi uyumlu birde hangi marka

Tarih: 5 Nisan 2006, 19:39 - İp: yok
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

kardeş makineyi sıkı bi incelemeden geçir... Büyük bir ihtimalle problem yoktur. Ayrıca ben olsaydım yenisini getirmelerini isterdim. İlk elime alan ben olayım isterim çünkü. Binbir türlü insan dokunuyor o makineye.
Bildiğim kadarıyla sony makinelerin mmc veya sd desteşi yok. Sony hafıza kartı olarak memory stick kullanıyor. onunda fiyatı mmc ve sd ye göre baya bi fazla...

Tarih: 5 Nisan 2006, 20:32 - İp: 88.***.**3.85
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Al Al.Güle güle kullan.Kartı muhakkak pro al.Çok çekersin düz karttan. Birisi eşşek ise birisi at.Arada o kadar fark var yani.

Tarih: 5 Nisan 2006, 20:32 - İp: 88.***.**3.60
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yenisini getirtebiliyorsan getirt.Birtek o mağaza mı kaldı alacak?Başka bir yerde yok mu koskoca Ankarada?

Tarih: 5 Nisan 2006, 21:39 - İp: 88.***.**5.4
bill
bill (üye)
Ankara / Amatör

ya en uygun fiyatı orası verdide o yüzden ordan alayım diyorum

Tarih: 5 Nisan 2006, 22:00 - İp: 85.***.**5.252
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

hocam bi dakka bi dakka kac lira fiyat verdiler? kodak p 880 diye bi makine var ... o makineden azıcık pahalıya o tarz bi makine alacaksan.... hatta derim ki 600 ver benim z 740 dan al...sony 12x optik zoom dısında bilemiorum yani lensi tassar diil o aletin.... kac lira solediler hakketen merak ettim.... aman acele etme

Tarih: 5 Nisan 2006, 22:19 - İp: 85.***.**7.160
bill
bill (üye)
Ankara / Amatör

nededin hocam lensine okuyamadım? ama makinayı çok araştırdım ben yaa bu sınıfta en iyiler sony h1 ile canon s2 ve bende sony h1 i tercih ettim peşin 890 ytl diyolarda bakalım biraz daha indirebilirsem daha iii olacak

Tarih: 5 Nisan 2006, 23:02 - İp: 85.***.**5.252
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

900-950 ytl arasında taksitli fiyata satılıyordu bunda 1.5 ay kadar önce.Yani anlayacağın kesin başka yerden de bulursun H1'i.Bence herkesin ellediği vitrin malını alma.Sonra her kafana takılan olayda acaba vitrinden aldığım için mi böyle diye düşünürsün.

Tarih: 6 Nisan 2006, 00:04 - İp: 88.***.**5.4
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

simdi hocam senin dedigin canon ve sony bir marka
kodak da oyle. simdi bu kompact makinelrde onemli olan iki husus var lens ve goruntu islemcisi. kodak z 740 modelinde retinar tek parca CAM objektif kullanmıs. sony h1 sonradan cikti canon ise 5 megapikse r2 s2 yi daha evvel cikartmisti. nedir aralarindaki fark ? kullandıkları lensler... baska ? pil olayı. canon 4 pille calisiyo yani yanında 4 pil yedek dolastiracaksin mutlaka neolmaz ne olmaz... canonların digerlerine farkı ust uste cekim ozelligidir. panaromik dedikleri bir ozellik yada yada yapa panaromik... sony ise senin dedigin h1 de sony lens kullanmıs... cam lens yani. 12 x optik zoom var ...kodak z 740 dan biraz daha fazla... z 740 modeline bir bak derim 560 -600 ytl degerind ben cok memnunum ... buyuk bir makine almak istiyorum o ayrı bir mevcu am senin dedigin sınıfa kesinlikle kodak z 740 da taş gibi bir makine yapmış...(sony ve kodak 2 pille çalışıyo bu arada) ha birde canonda lcd ekran hareketli uzun sureli kullanımlarda hareketli ekran sorun çıkartabilir....çıkartmayadabilir... kodak bu sınıfta iddialı olabilecegi en onemli hususda ortaya çıkmış.. com objektif... bende en onemli husus digitalde olsa bi makinede cam objetif kullanılması...yinede sony ve kodak arasında karar vermelisin... ben kodak al 200 daha az öde derim...

Tarih: 6 Nisan 2006, 00:05 - İp: 88.***.**4.81
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Şov amaçlı kullanılan ürünlerin kaydadeğer şekilde uygun meblağa satılması gerekir. Küçük farklar için o ürün alınmaz.
Tamer

Tarih: 6 Nisan 2006, 00:10 - İp: 193.***.**2.10
omerfahri
omerfahri (üye)
İstanbul / Meraklı

bence biraz daha bekleyin dsc-H2 alın.. 6 megapixel ve carl zeiss lens ile geliyor...
fiyat olarakda h1 den 100 dolar fazla olur sanırım...

Tarih: 6 Nisan 2006, 11:59 - İp: 213.***.**6.17