abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

Uzak Dogu Makine Tercihi

Arkadaslar selamlar,
yaklasık 3,5 yıldır sony alpha 100 kullanıcısıyım. mart ayının sonunda is dolayısı ile dubai tayland ve hong konga gidiyorum. sizce bu ulkelerdeki fiyatları nereden ogrenebilirim. ayrıca d90 ile d300 arasında kaldım. farklı klasmandalar ancak 3,5 yıl sonra artık bir ust seviyeye gecme zamanı gelmis midir? yardımınızı bekliyorum....

Tarih: 27 Şubat 2010, 23:53 - İp: 78.***.**8.225
ahmetcyprus
ahmetcyprus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba,
Hong kong dünyanın ticaret merkezi. Birçok elektronik eşya dünyada olmadığı kadar ucuz. Genelde çin patentli üretimler var, orjinal üretim isterseniz aramanız gerekecek.
En basit yol ebay. Ebayda hong kong'tan satılan ürünleri arayın. Fiyatlar hakkında bilgi edinmenize yeter sanırım.

Tarih: 2 Mart 2010, 15:49 - İp: 212.***.**3.76
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

fiyat ve güvenilirlik açısından dubai en önce gelir, ancak son model ve fiyat diyorsanız hongkong.. Hongkong'a geldikten sonra Taylandta kendinizi yormayın.. Hongkong'ta güzelce ingilizce anlaşabilirsiniz. Heryerdeki fiyatlara da güvenebilirsiniz. Canon'un uluslararası sitesinden Canon HK'a girdiğinizde o bölgedeki fiyatları görebiliyorsunuz. Nikon için de böyle bir imkan vardır, Nikon'un sitesine girip bakmanızı tavsiye edebilirim..

Tarih: 3 Mart 2010, 19:46 - İp: 58.***.**0.29
  • 1