misssincap
misssincap (üye)
İstanbul / Meraklı

Ürün Çekimi İçin Makine Ve Lens Öneri

Yakın ürün çekimleri için makro lens ve iyi bir makine istiyorum. Bütçem 4000 TL , önerilerinizi bekliyorum lütfen yardımcı olun..

Tarih: 10 Mayıs 2013, 13:35 - İp: 78.***.**3.87
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

arkadaşlardoğru söylüyor her ürün çekimi bir değildir, mücevher gibi ürünlerde tek çekimin yeterli gelmesi mümkün değildir, bunun tecrubeyle caylaklıkla ilgisi yok ürün çekiminden ürün çekimine çok fark vardır...

Tarih: 12 Mayıs 2013, 21:51 - İp: 78.***.**5.85
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşlar yaşım 54. 9 yaşımdan beri yani 45 yıldır fotograf çekiyorum. Boşuna tartışıyoruz konuyu açanın sesi çıkmıyor.

Tarih: 13 Mayıs 2013, 00:02 - İp: 88.***.**5.143
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Olay sadece makine ve makro lens tavsiyesi.Ne ara buralara geldik?

#mustafa_ozdag' tarafından 13.05.2013 14:52:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2013, 14:46 - İp: 82.***.**6.213
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Sayın Wemark,
Herkesin bir çekim tekniği vardır, eskiden ustadan öğrendiklerini geliştiren iyi fotoğrafcı olurdu ama şimdi hergün yeni teknikler gelişiyor, gençler bu işin akademik eğitimini alıyorlar, hatta bazı gelişmeler güncel oluyor.

Tüm gelişmeleri takip ederek, eğitimini almak, gelişen ekipman teknolojisini sahip olmak rekabet etmek için şart.

Yaşınıza ve mesleki tecrübenize saygım var ama inanın benimde yaşım ve meslek sürecim sizden fazla bu ve benzer sitelerde gençleri takip ederek yeni gelişmeleri öğrenmek kısaca onlardan çok şey öğrenmek zevkli bizimde onlarla paylaşabileceğimiz nostaljik tavsiyeler, tecruber ve hoşgörü.

Sizin de hoşgörüsüz ve sadece ben bilirim tavrınız yerine daha anlaşılabilir olmanız tavsiyesiyle..

Birde ÇAYLAK diye tanımladığınız insanlar belki de bu işin yıllarca eğitimini veren, dünyadaki tüm gelişmeleri takip eden akademisyenler olabilir.

İyi günler dileğiyle.

#evrendemir' tarafından 13.05.2013 18:19:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2013, 15:02 - İp: 78.***.**6.254
wemark
wemark (üye)

Sn Evren Demir. Dediklerinizde bir nebze haklısınız. Benim ele aldığım konu çekim teknikleri ve alet edevat değil ben tamamen İnsan odaklıyım. Çağımız teknolojisinin hızlı gelişmesinden dolayı herşey çok hızlı ilerliyor fakat mühüm olan onu kullanan İnsanın gelişmemesi. Benim esas mesleğim Bilgisayar uzmanlığı Üniversitelerden mezun olan Bilgisayar mühendislerine ekstra ders veriyorum inanırmısınız hepsi tın tın. Gençler ezberciliğe yönlendiriliyor. Gençler akıl kullanmada, fikir yürütmede ve ar-ge konusunda sıfırlar. Tonlarca para verip aldıkları makinaların eve gelip kullanım klavuzunu okumaya bile zahmet etmeyip. İnternet sitelerinden hazır cevaplar aramaktadırlar. İnsan daima kendi kendini geliştirmedikçe biz tecrübeli ergenler ortadan kalkınca gençler ne yapacak acaba. Saygılarımla..

Tarih: 13 Mayıs 2013, 15:31 - İp: 88.***.**5.143
wemark
wemark (üye)

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum fotografçılık bir meslek değildir. Fotografçılık bir sanattır. Sanat yapabilmeniz için yetenekli olmalısınız ve yetenek üniversitede öğretilemez. Yetenek daha doğarken Anadan ve Babadan çocuğa geçer. Fotograf çekmek yaratıcılık, kurgu, bakış açısı ve düşünce gerektirir. Maalesef bunlar eğitimle, harcadığınız para ile ve satın aldığınız alet edevat ile olmaz. Sizlere dünyanın en nadir en pahalı piyanosunu versen bir Beethoven olabilir misiniz? Yani kısaca İnsanların başarıları satın aldıkları aletler veya paraları ile değil Akıl ve yetenekleri ile elde ederler. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Diyerek son sözlerimi söylemiş olayım herkese saygılar, sevgiler ve başarılar.

#wemark' tarafından 13.05.2013 17:07:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2013, 16:47 - İp: 88.***.**5.143
ugurtanaydemir
ugurtanaydemir (üye)

net çıkması için 60 fotoğraf mı?
))))
İyi geceler )))

Tarih: 9 Kasım 2013, 01:57 - İp: 78.***.**6.152
pardushan
pardushan (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

#pardushan' tarafından 15.02.2017 00:40:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Şubat 2017, 00:40 - İp: 62.***.**6.199