canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Sony Ve Yeni Modelleri

Sony yeni DSLR-Like makinası H-50'yi çıkardı.

Bir kaç önemli yenilik var
1- Ayarlanabilir Noise Reduction özelliği.
Düşük-Normal ve Yüksek seçenekleri ile kullanıcı noise giderme oranını kendisi belirliyebiliyor.

(Keşke bu özelliği DSLR modellere de koysalar.)

2- Yüz tanıma özelliğini geliştirmişler. Çocuk ve yetişkin insan yüzü öncelikleri seçilebiliyor.

3- Açık ve koyu alanlardaki detay kaybını azaltan DRO özelliği daha da geliştirilmiş.

Diğer bazı özellikler de şöyle:
9.1 MP
15X optik Zoom (Carl Zeiss)
Super Steady Shot
HDTV uyumlu
Night Shot
Geliştirilmiş Spor Modu
f:2.7-4.5
Hız: 30 sn-1/4000 sn

SONY H50 Link

Bu arada 13.7 Megapiksellik Kompakt model Sony W-300'ü de çıkarmış.

Tarih: 25 Şubat 2008, 15:24 - İp: 212.***.**7.190
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

afferin son ye. Canon gibi h serisini boyayıp boyayıp satıyo.

Tarih: 25 Şubat 2008, 17:58 - İp: 78.***.**8.86
Michelin
Michelin (üye)
İstanbul / Meraklı

mayıs ayına kadar h50 yi beklemek ya da hemen bi h9 sahibi olmak gibi bi ikilemde kaldım ..

ikisinin arasındaki farklar .. bana göre h50 de olan daha büyük bir sensör (1/2,3)vede 9.1 mp (pixel konusu tartışılır ) noise reduction ve DRO güzel özellikler.

steady shot yanılmıyorsam h9 da da var ama h50 süper stedy shot. af aydınlatıcı ve gün ışığı ile senkronize flaş özellikleri eklenmiş ,mercek ve odak konusunda hiç bi fark yok .

denklanşör öncelikli çekim modu h9 var iken sony.tr de yok olarak gösterilmiş (yoksa zaten satın alma gibi bir düşüncem olamaz . )

otomatik beyaz dengeside kaldırılmış sony.tr ye göre! ne kadr doğru bilgi veridikleri tartışılır. auto modda beyaz dengesinde ben ayarlıyacam ya da başka birisine verdiğimde beyaz dengesi yapamadan fotograf çekemiyecek anlamına geliyor .

simile shutter de güzel bir özellik fakar burs modunda kayıt süresi uzun 0,64ms h9 da ise 0,46ms ...

bide çektiğimiz kayıtları indeks gösterimi kaldırılmıs(yani sony tr ye göre) fotoğrafları artık tek tek bakmak durumunda kalacağız demektir.(yanılmıyorsam )

şimdi bu farklara göre sizce beklenirmi yoksa "beklemeye değmez al bi h9 " dermisiniz . (kredi kartım elimde gözüm monitörde bekliyorum o derece yani )

#michelin' tarafından 07.03.2008 13:40:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mart 2008, 13:35 - İp: 85.***.**6.43
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

h50 yi bekle tabi. sensör boyutu önemlidir.
auto wb tabi ki var h50 de.

Tarih: 7 Mart 2008, 13:44 - İp: 81.***.**7.49
Michelin
Michelin (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler cevap için

denklanşör öncelikli mod için ne diyorsun ... yani yok olarak göstermiş sony.tr de sony.com dada baktım aynı şekilde.

makineyi spottan alsam (vergi diyeceksiniz ama ithalat ve ihracat yapan biri olarak vergi yükünün iki katı fiyata gelmeyeceğini biliyorum arabalar gibi 2000cc üzeri motor olmadığınıda varsayarsak )? türkiye ye geldiği zaman ve elektronik şeylerde yarı yarıya fark ediyorsa spottan almak daha mantıklı geliyor bana . arızası olsa dahil kamera fiyatının 3 te biri fiyatından fazla servis ücreti çıkamaz(Tabi üzerine filler tepinmezse )

mart bitti nisan geldi yaylalarda otlar yeşillenecek kuzular meleyecek fotolarını çekmek lazım ...her geçen gün aleyhimde

Tarih: 7 Mart 2008, 14:18 - İp: 85.***.**6.43
Michelin
Michelin (üye)
İstanbul / Meraklı

piyasaya çıkmasına 5 gün kaldı .... elime geçmesi her halde bi 15 gün sürer ...

bu arada özellikleri de açıklandı ...

sony h50teknik bilgi

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:17 - İp: 85.***.**0.87
mrtyzc
mrtyzc (üye)
Kocaeli / Profesyonel Fotoğrafçı

aynen katılıyorum.. bir gün herkes analog kullanıcak..

boşu boşuna paranın %90 nı ticaret te dir diye dememiştirler..

Tarih: 1 Mayıs 2008, 09:23 - İp: 85.***.**5.164
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

şu eksikliğini hissettiğiniz deklanşör öncelikli modu biraz açarmısınız.. ne demektir,
ne işe yarar

Tarih: 1 Mayıs 2008, 16:12 - İp: 88.***.**8.186
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Bence bir yerlerden sıfır yada ikinci el sony H2 bul derim. Hem daha ucuza gelir hem daha iyi fotoğraf çekersin. Sony çıkarttığı H serisinin en iyi modeli H2 dir.

Tarih: 1 Mayıs 2008, 17:20 - İp: 88.***.**8.12
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

h50 oldukça büyük bir sensör kullanıyor yalnız. yani silip atmayın makineyi. bu da daha fazla alan derinliği, daha iyi iso başarımı demek .

Tarih: 1 Mayıs 2008, 23:00 - İp: 85.***.**4.29
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

H50 ve H10'lar konteynırda.[malûm lensler de.] Mayısın 15'inden sonra anca satılır ,bekle az daha..

Tarih: 1 Mayıs 2008, 23:04 - İp: 88.***.**1.117