biltur
biltur (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sony R1 Piyasaya Ne Zaman Çıkıyor

Takip ediyorum bir türlü doyurucu bir cevap alamadım
orayı burayı arıyorum bugün-yarın diye atlatıyolar
sorun nedirde tr e girmedi bu alet?
ne zaman piyasaya çıkacak tr de bilen varmı acaba?
birde ellerinde olmamasına rağmen bazı siteler fiat veriyor ve bu fiatlar arasında epey fark var
acaba fiatı ne olacak bilen varmı?

Tarih: 14 Kasım 2005, 11:14 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar biltur.. foruma hosgeldin..
..ben turkiyede yasamadigimdan dolayi bilemeyecegim, ama halen daha cikmamis olmasi komik bence..

Tarih: 15 Kasım 2005, 00:15 - İp: yok
biltur
biltur (üye)
Yurtdışı / Amatör

cevap için teşekkürler dadanagast...
bende neden kimse cevap yazmıyor olumlu yada olumsuz diye merak ediyordum

sony türkiye' ye telefon açtım "acaba gümrükte mi sorun yaşanıyor neden giriş işlemi gerçekleşmedi" dedim. cevap çok ilginç idi:
- o bizim kendi prosedürümüzle ilgili. Buna cevap veremem.

Ne demekse... Sony gibi bir dünya devinin Türkiye ayağında müşteri hizmetlerinin verdiği cevabı sizin taktirinize bırakıyorum. Ben yakıştıramadım.Müşteri nasılsa kendilerine mecburmuş izlenimi mi vermeye çalışıyorlar anlamadım. Yada bu R1 e çok mu talep var da adam yerne koyup cevap vermiyorlar. Neyse...
cevap için tekrar teşekkürler dada...

Tarih: 15 Kasım 2005, 13:19 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

biltur selam...
R-1 gercekten girdiğinde çok ca tutulacak bir makına...Benım duyumlarım ise 1 aya kadar cıkacak...Yanı yılbaşından oınce surulecektir kanımca...
bu arada sony türkiyenin verdiği cevabıda aslında kaale almamak olarak yorumlamamak lazım müşteri memnuniyeti konusunda ne denlı hoş ve gonul alıcı olduklarını gerek benım yaşadığım gerek başka arkadaşların yaşadığı olaylarla anlattık...Benimde başıma gelen bir durum bu yanı bazen müşteri oyle sorular soruyor kı bu sorunun tam cevabı yok olsada bunu müşterinize soylemenın bir yolu yok yanı ınsanlar zor durmda kalabiliyorlar ve belkide gercekten size soylememesi gereken bir detaydı bu...

iyi gunler

Tarih: 15 Kasım 2005, 13:34 - İp: yok
eerdogan
eerdogan (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba biltur,http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=%201%20DSC-R1 morfare de makina sınırlı sayıda satışta ve fiyatı da 1705 ytl...senin mesajını okuduktan sonra googleda tarattım bu sayfa karşıma çıktı.

Tarih: 15 Kasım 2005, 19:37 - İp: yok
slmnokz
slmnokz (üye)
Konya / Amatör

merhaba.
R1 piyasaya çıktı. ben bu gün sipariş verdim 3 gün içinde elimde olacak. Fiyatı 1.600 civarında. 5 taksit.

Tarih: 16 Kasım 2005, 18:17 - İp: yok
biltur
biltur (üye)
Yurtdışı / Amatör

ben az önce morfare ile konuştum hala gelmemiş
siz nerden sipariş verdiniz acaba?

Tarih: 17 Kasım 2005, 11:23 - İp: yok
slmnokz
slmnokz (üye)
Konya / Amatör

Yakın bi arçelik bayisi arkadaşıma verdim siparişi. Bende bi kaç yere sordum fiyatıda uygun geldi.

Tarih: 17 Kasım 2005, 20:27 - İp: yok
dino
dino (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben bugün Carrefour Yalçınlar fotoya uğrayıp sordum yarın satışa sunacağız dediler.Ancak makinayı gösterdiler.Gerçekten etkileyici bir cihaz.Tam d70s almaya karar vermişken benim de kafam karıştı.

Tarih: 17 Kasım 2005, 21:44 - İp: yok
biltur
biltur (üye)
Yurtdışı / Amatör

arçelik bayileri getirebiliyormu ki slmnokz?

dino, acaba siz canlı canlımı gördünüz?
yoksa fotoğrafınımı gördünüz?

Tarih: 18 Kasım 2005, 09:44 - İp: yok
slmnokz
slmnokz (üye)
Konya / Amatör

Evet arçelik bayileride getiriyor. Almadan önce gözatmanı öneririm. Ancak ben biraz beklemeye aldım R1'i Nikon D50 e Minolta 5D arasında kararsızım.

Tarih: 18 Kasım 2005, 14:21 - İp: yok